Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020

Με Παπαδάκη, 1-3 το Ασήμι η Χερσόνησος

Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2019 19:54 Γράφτηκε από τον

Σε ένα πολύ καλό ματς από πλευράς σκορ και θεάματος η Χερσόνησος επικράτησε με 3-1 του Ασημίου εκτός έδρας.

Το ματς σημαδεύτηκε από έντονες διαμαρτυρίες και των δύο ομάδων από τη διαιτησία του κυρίου Γαρεφαλάκη.

Η αναμέτρηση άρχισε πολύ καλά για το Ασήμι το οποίο προηγήθηκε με τον Άρντιτ στο πρώτα λεπτά του αγώνα.

Η απάντηση της Χερσονήσου ήταν άμεση και με τον Παπαδάκη ισοφάρισε στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το Ασήμι προσπάθησε με τον Γοραντωνάκη να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ όμως εκείνος δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Ψαρουλάκη.

Η ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη σκόραρε και πάλι, όμως έπειτα από μεγάλη καθυστέρηση ο κος Γαρεφαλάκης αποφάσισε να ακυρώσει το γκολ σηκώνοντας έτσι θύελλα αντιδράσεων από τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά της Χερσονήσου να διαμαρτυρηθεί για ένα πέναλτι το οποίο δεν δόθηκε στον Φραγκίσκο Ποτηράκη στο 63'.

Λανθασμένες αποφάσεις σε καίρια ματς του αγώνα από την διαιτησία.

Ότι δεν κατάφερε να κάνει από την άσπρη βούλα το πέτυχε 7 λεπτά αργότερα με τον Παπαδάκη και πάλι να χρίζεται σκόρερ.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Μπερνάρντο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Ασήμι: Ντάγκινης, Δασκαλάκης (75 λ.τ Μαζιτζής) Χατζηπαυλίδης Αλ, Σαριδάκης, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Αγγ. ( 60' Μουντράκης) Χατζάκης, Αρντιτ, Γοραντωνάκης, Χατζηκωνσταντίνου (25' Χαλκιαδάκης), Έντι.

Xερσόνησος: Ψαρουλάκης, Φράγκος, Μπόρμπουδάκης, Συντιχάκης, Μουρατλάρι, Τσαίνης, Περβολαράκης, Παπαδάκης, Κοζυράκης, Ποτηράκης, Μπερνάρντο

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!