Με εξάρα επέστρεψε στις νίκες ο Ρούβας

Σάββατο, 01 Φεβρουαρίου 2020 19:00 Γράφτηκε από τον

Ο Ρούβας επέστρεψε εμφατικά στις νίκες επικρατώντας με 6-3 του Αθλόπολις.

Μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα ο Ρούβας επέστρεψε στις επιτυχίες, κερδίζοντας το Αθλόπολις για την 19η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το σκορ άνοιξε στο 16' με πλασέ του Γιαννακόπουλου, ενώ το 2-0 έγινε με την απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) του Ξημεράκη στο 21'.

Το Αθλόπολις κατάφερε να αντιδράσει μειώνοντας με τον Μιχελουδάκη στο 39', αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν κι άλλο γκολ πριν βγει το ημίχρονο, ξανά με τον Ξημεράκη, που έγραψε το 3-1.

Στην επανάληψη ο Ρούβας δεν έβγαλε καθόλου το πόδι από το γκάζι και έφτασε το δείκτη του σκορ στο 6-1. Σκόρερ χρίστηκαν οι Πρίφτης στο 61', Προκοπάκης στο 68' και ο Καραπατάκης στο 76'.

Το Αθλόπολις κατάφερε να μειώσει την έκταση της ήττας χάρη στα δύο γκολ του Κόκκινου, λίγο πριν το φινάλε, στο 78' και στο 83ο λεπτό, για να διαμορφωθεί το τελικό 6-3.

Ο Ρούβας έφτασε στους 29 βαθμούς και την 7η θέση, ενώ το Αθλόπολις έμεινε χαμηλά με 15 πόντους.

Ρούβας (Α. Παπακώστας): Ζερβός, Προκοπάκης, Φακας, Τερζίδης (68’ Νικολάου), Γούλας, Πρίφτη, Γιαννακόπουλος (64’ Κουτάντος), Ξημεράκης (72’ Καραπατάκης), Ιωάννου, Νικάκης, Μαστραχάς (61’ Τασουδής)

Αθλόπολις (Ν. Τσερεβελάκης): Χερσονιωτάκης, Μιχελακάκης, Βόντας, Τζούλι, Μεχίλη (81’ Τζαγκαράκης), Σέιχ, Στέφας (66’Τσαμπουράκης), Μιχελουδάκης, Τσενάι (46' λ.τ. Κοκολογιαννάκης), Τσερεβελάκης (81’ Λεμονιάς), Κόκκινος