Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2020

Ποσειδώνας - Ομόνοια Καλλιθέας 1-1: Ισόπαλο το ντέρμπι νεοφώτιστων

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 17:32 Γράφτηκε από τον
Ποσειδώνας - Ομόνοια Ποσειδώνας - Ομόνοια

Σε ένα χορταστικό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, Ποσειδώνας και Ομόνοια Καλλιθέας αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με 1-1. Και τα δύο γκολ στο δεύτερο μέρος από τους Πουλακάκη και Αγγουριδάκη.

Πολύ δυνατά ξεκίνησε το ματς η Ομόνοια που σε ένα δεκάλεπτο με τους Δασκαλάκη και Πιλάτο να βρίσκουν σίδερο.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε για πολλή ώρα μέχρι το 40' όπου ο Ποζατζίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με το σουτ του να αποκρούει ο Σίμος.

Στο δεύτερο μέρος άλλαξαν μέσα οι ισορροπίες καθώς μετά από ωραία συνεργασία και όμορφο τελείωμα ο Πουλακάκης έκανε το 0-1 για την Ομόνοια.

Στην συνέχεια ο Ποσειδώνας έψαξε το γκολ που θα έφερνε το ματς στα ίσα και το βρήκε με τον Αγγουριδάκη ο οποίος πέρασε ως αλλαγή από τον Νίκο Σουτζή και τον δικαίωσε.

Στα τελευταία λεπτά κι οι δύο ομάδες προσπάθησαν να σκοράρουν, μάταια ωστόσο καθώς οι προσπάθειες τους δεν απέδωσαν καρπούς.

Ποσειδώνας: Πενταράκης, Τσαγκούρνης, Ντελάκης, Βασιλάκης, Σεληνιωτάκης, Συμιανάκης, Τριανταφυλλάκης, Μποζατζίδης, Βυνιχάκης, Ασλαματζίδης, Φουλεδάκης.

Ομόνοια: Σίμος, Μυλωνάκης, Μπαφάκης, Αξιώτης, Δασκαλάκης Αποστολάκης, Δεληγιάννης, Παρασύρης, Πουλακάκης, Πιλάτος, Καραδάκης.

Δείτε στο live του Prismasport.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης μέχρι το τέλος της.