Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2020

Σουτζής: «Αναλαμβάνω την ευθύνη για την ήττα»

Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 20:18 Γράφτηκε από τον

«Να σηκώσουμε κεφάλι» είπε ο νεαρός προπονητής!

Ο Νικόλας Σουτζής μίλησε στο prismasport.gr μετά την βαριά ήττα που γνώρισε ο Ποσειδώνας από τον Μοχό με σκορ 1-5 στο Ατσαλένιο, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ (1ος όμιλος).

Ο τεχνικός του Ποσειδώνα ανέλαβε την ευθύνη για το αποτέλεσμα τονίζοντας ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του κατέρρευσε χωρίς λόγο.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλή. Είχαμε 3-4 κλασικές ευκαιρίες που δεν καταφέραμε να σκοράρουμε και αν είχαμε προηγηθεί ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα, ενώ ο αντίπαλος απειλούσε από στημένες φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε μία κατάρρευση από την ομάδα μου και δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα το λόγο. Είχαμε πει όλη την εβδομάδα που προετοιμαζόμασταν για το ματς ότι το δυνατό σημείο του Μοχού είναι ο Ντασουσιάνης και τα χτυπήματα από τις στημένες μπάλες και ήταν αυτός που μας πλήγωσε. Αναλαμβάνω εξ’ ολοκλήρου την ευθύνη για αυτή την ήττα. Συνεχίζουμε, πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι και να πάμε στο επόμενο παιχνίδι. Συγχαρητήρια στον Μοχό για τη νίκη και καλή συνέχεια».