Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Επτά γκολ στο Αστρίτσι με τον Πήγασο νικητή!

Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020 18:41 Γράφτηκε από τον
Επτά γκολ στο Αστρίτσι με τον Πήγασο νικητή! Επτά γκολ στο Αστρίτσι με τον Πήγασο νικητή!

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Αστρίτσι με τον Πήγασο να επικρατέι με 4-3 του Μαραθώνα στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ!

Η ομάδα της Εμπάρου ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ, πολύ γρήγορα με το σουτ του Αγγέλη στο 6ο λεπτό για το 1-0.

Ο Πήγασος συνέχισε να πιέζει μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο και στο 14ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του, για το 2-0 με πλασέ του Καταρτζή έπειτα από κόψιμο του Νοδαράκη.

Στο παιχνίδι μπήκε γρήγορα ο Μαραθώνας που με την κεφαλιά του Λειβαδίτη μείωσε σε 2-1 με την συμπλήρωση 20' λεπτών.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Πήγασος έφτασε και τρίτο τέρμα. Σκόρερ ο Νοδαράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 40ο λεπτό, γράφοντας το 3-1 σκορ ημιχρόνου.

Η ομάδα των Καλεσσών μπήκε εκ νέου στο παιχνίδι, σκοράροντας και αυτή από την άσπρη βούλα. Ο Γιάννης Ρομπάκης με εύστοχο πέναλτι στο 65ο λεπτό έκανε το 3-2.

Και πάλι όμως ο Πήγασος είχε την... απάντηση. Μετά από φάουλ-πάσα του Οικονομάκη ο Νοδαράκης δύο λεπτά μετά στο 67' σημείωσε με σουτ το 4-2.

Το μόνο που κατάφερε από εκεί και πέρα ο Μαραθώνας ήταν να μειώσει σε 4-3 με τον Δημήτρη Ρουμπάκη να κλείνει το σκορ, με σουτ στο 80ο λεπτό.

Να σημειώσουμε πως ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δοκάρι στο πρώτο μέρος.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Κασσαπάκης, Φονιαδάκης (30' λτ. Παπαδάκης - 89' λτ. Καούκης), Κενδριστάκης, Μπουμπάκης, Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Νοδαράκης, Μαρκουλάκης, Κανταρτζής, Οικονομάκης, Αγγέλης

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Λειβαδίτης (46΄ Βερτουδάκης), Λουμπάκης, Παππάς, Σταματάκης, Σαμαριτάκης, Κουκσόφ, Λουλάκης (46' Ρομπάκης), Μαυρομάτης (70' Δίπλας), Μανιαδάκης, Ρουμπάκης Δ.