Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020

Κ. Οικονομάκης: «Κάναμε μια καλή εμφάνιση»

Τρίτη, 11 Φεβρουαρίου 2020 12:54 Γράφτηκε από τον
Κ. Οικονομάκης: «Κάναμε μια καλή εμφάνιση» Κ. Οικονομάκης: «Κάναμε μια καλή εμφάνιση»

Σημαντική νίκη για τον Πήγασο που επικράτησε με 3-1 του Ρούβα στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα της Εμπάρου μετά από δύο ήττες επέστρεψε στις επιτυχίες μέσα από καλή εμφάνιση.

Ο παίκτης - προπονητής του Πήγασου, Κώστας Οικονομάκης, μίλησε στο Prismasport.gr, εμφανιζόμενος απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδα του, μιλώντας ταυτόχρονα και με τα καλύτερα λόγια για τον Ρούβα αλλά και τον Απόστολο Παπακώστα.

Πιο αναλυτικά:

"Ήταν ένα δύσκολο ματς με πολύ καλή ομάδα σαν τον Ρούβα. Ξέραμε ότι για να κερδίσουμε έπρεπε να δώσουμε το 100% μας γιατί είναι μια καλή ομάδα με κάλους παίκτες και κάλο προπονητή.

Μετά τις δυο ήττες μας ξέραμε ότι θέλαμε την νίκη και ευτυχώς καταφέραμε να την πάρουμε. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ κάλοι πετύχαμε τα τρία γκολ κάναμε τις ευκαιρίες μας γκολ και στην επανάληψη και με παίκτη λιγότερο κάναμε διαχείριση και πήραμε τους 3 βαθμούς.

Καλή συνεχεία στον Ρούβα και τον Απόστολο Παπακώστα".