Σάββατο, 30 Μαΐου 2020

Με το πόδι στο γκάζι ο Πήγασος, 3-1 τον Ρούβα

Σάββατο, 08 Φεβρουαρίου 2020 19:14 Γράφτηκε από τον
Με το πόδι στο γκάζι ο Πήγασος, 3-1 τον Ρούβα Με το πόδι στο γκάζι ο Πήγασος, 3-1 τον Ρούβα

Επιστροφή στις νίκες για τον Πήγασο που επικράτησε με 3-1 του Ρούβα για την 20η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Σημαντικό τρίποντο για την ομάδα της Εμπάρου που με τρία τέρματα έκαμψε την αντίσταση του ιστορικού σωματείου από την Γέργερη.

Με την συμπλήρωση 13' λεπτών ο Πήγασος άνοιξε το σκορ. Σκόρερ ο Αγγέλης με μακρινό πλασέ γράφοντας το 1-0. Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Οικονομάκη συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και διπλασίασαν τα τέρματα τους με το σουτ του Καταρτζή έπειτα από την πάσα του Νοδαράκη, δεκαπέντε λεπτά αργότερα,για το 2-0 στο 28΄.

Στο 38ο λεπτό ο Πήγασος έφτασε και στο τρίτο γκολ του που σφράγισε ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Ο Νοδαράκης έκανε την ατομική ενέργεια και με σουτ έγραψε το 3-0.

Το μόνο που κατάφερε ο Ρούβας ήταν να μειώσει με την απ΄ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξημεράκη που διαμόρφωσε στο 45ο λεπτό το τελικό 3-1.

Στο 44ο λεπτό η ομάδα της Εμπάρου έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Κενδριστάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε το παραμικρό με τους γηπεδούχους, έτσι, να πανηγυρίζουν ένα σημαντικό τρίποντο για την συνέχεια.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σκουραδάκης, Κυριακάκης, Κενδριστάκης, Κονιός, Αγγέλης, Μπουμπάκης, Νοδαράκης (90’ Μαρκουλάκης), Κανταρτζής (84’ Τσαγκαράκης), Οικονομάκης, Λυδάκης (65’ Μακράκης), Κωνσταντόπουλος

ΡΟΥΒΑΣ: Ζερβός, Τερζίδης (65' Κουτάντος), Φάκας, Γούλας (46’ Προκοπάκης), Πρίφτης, Ιωάννου (46’ Πρινιανάκης), Τασούδης, Γιαννακόπουλος, Ξημεράκης, Μαστραχάς (85' Νικολάου), Μαυρογιαννάκης