Παρασκευή, 05 Ιουνίου 2020

Κ. Οικονομάκης: «Κακοί στο πρώτο, ανεβήκαμε στην επανάληψη»

Δευτέρα, 03 Φεβρουαρίου 2020 13:55 Γράφτηκε από τον

Στο Prismasport.gr, μίλησε ο παίκτης- προπονητής του Πήγασου Κώστας Οικονομάκης.

Η ομάδα της Εμπάρου δεν τα κατάφερε στο Καστέλλι και γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Δωριέα για την 19η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας.

Ο Κώστας Οικονομάκης τόνισε πως ο Πήγασος δεν ήταν καλός στο πρώτο μέρος και ανέβασε στροφές στην επανάληψη, όμως δέχθηκε ένα γκολ κόντρα στην ροή και κάπου εκεί ο αγώνας τελείωσε.

Πιο αναλυτικά:

"Ήρθαμε σε ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι. Το θέλαμε αλλά δεν καταφέραμε να πάρουμε κάτι.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί και δεχτήκαμε ένα γκολ σε κρίσιμο σημείο. Στην επανάληψη πιέσαμε χάσαμε κάποιες ευκαιρίες όμως δυστυχώς κόντρα στην ρου δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ και μετά δεν προλαβαίναμε να κάνουμε κάτι.