Σάββατο, 30 Μαΐου 2020

Νίκη με «αγγλικό σκορ» για τον Πήγασο

Σάββατο, 04 Ιανουαρίου 2020 17:57 Γράφτηκε από τον

Στο πιο εντυπωσιακό ματς της ημέρας, για την 15η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ ο Πήγασος επικράτησε με 6-4 του Αθλόπολις!

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 8ο λεπτό με κεφαλιά ο Νοικοκυράκης που έγραψε το 1-0.

Άμεση ήταν η απάντηση από το Αθλόπλος και στο 13ο λεπτό ο Μιχελουδάκης με επαναφορά από κοντά έκανε το 1-1.

Το προβάδισμα στην ομάδα του Ν. Τσερεβελάκη έδωσε εκ νέου ο Μιχελουδάκης στο 16ο λεπτό με μονοκόμματο σουτ μετά από την σέντρα του Κόκκινου για το 1-2.

Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι για παράβαση πάνω στον Κόκκινο.

Στην επανάληψη ο Πήγασος ήταν καταιγιστικός και έφτασε στην ανατροπή.

Στο 55ο λεπτό με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή ο Νοδαράκης ισοφάρισε σε 2-2. Το προβάδισμα στην ομάδα της Εμπάρου έδωσε στο 59’ ο Κενδριστάκης με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή για το 3-2.

Το 4-2 για τους γηπεδούχους ήρθε με το δεύτερο τέρμα του Νοδαράκη που σκόραρε με σουτ από κοντά στο 67’.

Λίγο αργότερα στο 72’ ήρθε και το 5-2 για τον Πήγασο με το αυτογκόλ.

Ο Μιχελουδάκης με το τρίτο προσωπικό του τέρμα με φάουλ μείωσε σε 5-3 με την συμπλήρωση 77’ λεπτών.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε με μακρινό σουτ ο Καούκης στο 83’ γράφοντας το 6-3.

Το τελικό 6-4 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Τσερεβελάκης με ψιλοκρεμαστό από θέση τετ-α-τετ.

Το Αθλόπολις να σημειώσουμε πως αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 60ο λεπτό με την αποβολή του Χεράκη. Δοκάρι για τον Πήγασο είχε ο Οικονομάκης.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σκουραδάκης, Κονιός Γ., Μπουμπάκης (65’ Κωνσταντόπουλος Κ.), Νοικοκυράκης, Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Νοδαράκης (84΄ Κοσμαδάκης), Κενδριστάκης, Κωνσταντόπουλος, Οικονομάκης (80’ Καούκης), Αγγελής (75’ Μαρκουλάκης)

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Χερσονιωτάκης, Μιχελακάκης, Σερλιδάκης (55’ Κοκολογιαννάκης), Χεράκης, Βόντας, Μεχίλη, Τζούλι (75’ Κυπραίος), Σείκ, Κόκκινος (70’ Τσερεβελάκης), Μιχελουδάκης, Λεμονιάς