Σάββατο, 30 Μαΐου 2020

Νίκη τετράδας για το Μεταξοχώρι 0-2 τους Νέους Εργοτέλη

Σάββατο, 04 Ιανουαρίου 2020 17:33 Γράφτηκε από τον

Το Μεταξοχώρι συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του και στην ανατολή του 2020 πέτυχε ακόμα μια νίκη καθώς επικράτησε 2-0 στο Μάρτινέγκο των Νέων Εργοτέλη η οποία τον ανέβασε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο καθώς πέρα από τα δύο τέρματα των Μαγκουφάκη με σουτ στο 1' και του Καρτσώνη στο 22 με τον ίδιο τρόπο, είχε και δυο δοκάρια με Κοκοσάλη και Νύκταρη καθώς και αρκετές χαμένες ευκαιρίες.
Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με το Μεταξοχώρι να κάνει σωστή διαχείριση και να πέρνει μια σπουδαία νίκη.

Νέοι Εργοτέλη:Ιατράκης, Γκούρο, Τζαγκαράκης, Κόκκας, Κριτσωτάκης, Τσακόνι, Κεβάνι, Ανδρουλάκης, Μουρτζάκης, Θεοδωράκης , Πακιουφάκης

Μεταξοχώρι: Πενταράκης, Μανουσάκης, Σκουλάς,Βασιλάκης, Μαλιώρης, Χεραίτης, Κοκοσάλης(60 Αρβανίτης) Νύκταρης, Καρτσώνης(70 Χότζα), Μαγκουφάκης(91 Τουγλής), Σταματάκης (82 Κάβος)