Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020

Επέστρεψε στις νίκες ο Μαραθώνας, 3-0 την Αγία Βαρβάρα!

Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 17:47 Γράφτηκε από τον
Στην φωτογραφία ποδοσφαιριστές του Μαραθώνα Στην φωτογραφία ποδοσφαιριστές του Μαραθώνα

Επιστροφή στις νίκες με καλή εμφάνιση για τον Μαραθώνα που επικράτησε με 3-0 της Αγίας Βαρβάρας "Ψητοπωλείο Μαγεύματα" στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Φιλοξενίδη μετά τις "κολλητές" ισοπαλίες γεύτηκαν ξανά την χαρά του τριπόντου.

Στο 30ο λεπτό η ομάδα των Καλεσσών πήρε κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από ομαδική προσπάθεια ο Δίπλας έπαιξε κάθετη πάσα στον Ρουμπάκη Δημήτρη που με πλασέ από κοντά έγραψε το 1-0, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό ήρθε και το δεύτερο γκολ για τον Μαραθώνα. Ο Ρουμπάκης Δημήτρης και πάλι έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ σκόραρε για το 2-0.

Το σκορ έκλεισε ο Ρομπάκης, καθώς μετά από συνεργασία με τον Ρουμπάκη Δ. πλάσαρε μέσα από την περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Να σημειώσουμε πως και η Αγία Βαρβάρα "Ψητοπωλείο Μαγεύματα" είχε τις ευκαιρίες της για κάποιο τέρμα. Στο πρώτο ημίχρονο με τους Αποδουλιανάκη και Χασουράκη, με τον τελευταίο να έχει δύο καλές φάσεις, ενώ στην επανάληψη το σύνολο του Γιώργου Φιολιτάκη απείλησε με την κεφαλιά του Σφακιανάκη, το σουτ του Κοζορώνη και το τετ-α-τετ του Κουρελή.

Και ο Μαραθώνας είχε τις στιγμές του με τους Ρομπάκη, Ρουμπάκη Δ. και Λουλάκη.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Λειβαδίτης, Μανιαδάκης, Μαυρομάτης, Σταματάκης, Δίπλας, Μάτσα, Βερτουδάκης (64' Ρομπάκης), Λουλάκης (75' Παππάς), Κουκσόφ (85' Τσελίκια), Ρουμπάκης Δ.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Κλοτσώνης, Ταμπάνης, Γαρεφαλάκης (46' λτ. Σαΐτάκης), Ψαράκης, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Κουρέλης (85' Κοκολάκης), Ιερωνυμάκης (75' Κοζορώνης), Αποδουλιανάκης, Χασουράκης (90' Σόρρα), Πρίφτης