Τρίτη, 02 Ιουνίου 2020

Μ. Ζερβίδης: «Θέλουμε πολλή δουλειά ακόμα»

Δευτέρα, 06 Ιανουαρίου 2020 16:50 Γράφτηκε από τον

Οι δηλώσεις του προπονητή του Λίντο, Μάριου Ζερβίδη, στο Prismasport.gr μετά τη νίκη της ομάδας του επί του Κεραυνού με 2-1.

Το Λίντο επικράτησε δύσκολα με 2-1 επί του Κεραυνού για την 15η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Παρά τη νίκη ο προπονητής του Λίντο στην τοποθέτηση του στην ιστοσελίδα μας τόνισε πως η ομάδα του έχει αρκετά περιθώρια βελτίωσης και πως πρέπει να δουλέψει πολύ για να τα πετύχει.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο νεαρός τεχνικός:

"Έγινε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι και ειδικά ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο. Εμείς από την πλευρά μας κάναμε ένα πολύ μέτριο πρώτο ημίχρονο και ο αντίπαλος το εκμεταλλεύτηκε καθώς ήταν καλύτερος και δίκαια έφτασε στο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο σίγουρα βελτιωθήκαμε και βρήκαμε γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης. Μετά το 1-1 νομίζω πως το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και τη νίκη θα έπαιρνε όποιος έβαζε το γκολ πρώτος. Τελικά το βάλαμε εμείς και φτάσαμε στη νίκη.

Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα είναι να δουλέψουμε πολύ γιατί έχουμε περιθώρια να βελτιωθούμε".