Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020

Ματσάρα «Χ»ωρίς νικητή στην Χερσόνησο

Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 17:37 Γράφτηκε από τον

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα σε Γούβες και Ρούβα για την 13η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ με τελικό σκορ να είναι το 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποιο τέρμα με τον αγώνα να είναι παρόλα αυτά εξαιρετικός από άποψη θεάματος. Ακυρωθέν γκολ για τις Γούβες με τον Κωτούλα να σκοράρει αλλά τον διαιτητή να δίνει επιθετικό φάουλ και την φάση να περνάει ως μη γενόμενη.

Στην επανάληψη δημιουργήθηκαν συνθήκες για γκολ, με τους γηπεδούχους να έχουν κάποιες στιγμές με τους Ταμπάκη και Κωτούλα.

Η ιστορική ομάδα της Γέργερης ήταν αυτή ωστόσο που βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και μετά από κόντρες, ο Προκοπάκης με πλασέ από κοντά άνοιξε το σκορ για τον Ρούβα κάνοντας το 0-1 στο 55ο λεπτό.

Η αντίδραση των Γουβών ήταν άμεση αφού στο 60ο λεπτό ο Κωτούλας με πλασέ από κοντά έπειτα την εκτέλεση φάουλ του Κάτελα έγραψε το 1-1.

Στο 80ο λεπτό ο Μαστραχάς είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία αφού το τετ-α-τετ του πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ στο 90' ο Τσιμηνικάκης απείλησε έχοντας καλή στιγή. Τίποτα δεν άλλαξε και οι προσπάθειες των δύο σφραγίστηκαν με το ισόπαλο 1-1.

ΓΟΥΒΕΣ: Δανελάκης, Τσιμηνικάκης, Μηλάκης, Κάτελας, Γκούρο, Κριτσωτάκης, Νεραντζάκης Άγγ. (70' Διαμαντάκης), Παντερμαράκης (60' Νεραντζάκης Δ.), Κωτούλας, Ταμπάκης, Τζωρακοελευθεράκης (46' Σωμαράκης)

ΡΟΥΒΑΣ: Ζερβός, Φουκάκης (70' Τερζίδης), Μαυρογιαννάκης, Φάκκας, Προκοπάκης, Πρινιανάκης (65' Ιωάννου), Πρίφτης, Νικάκης, Νικολάου (80' Κουτάντος), Τασούδης (70' Μαστραχάς), Ξημεράκης