Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2020

Με ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο το πρώτο τρίποντο της σεζόν ο Γιούχτας 2010!

Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 18:46 Γράφτηκε από τον

Τι και εάν έχανε με 0-1 μέχρι το 75’ ο Γιούχτας 2010 γύρισε το παιχνίδι και πήρε το πρώτο του τρίποντο για φέτος

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ ο Γιούχτας 2010, ο οποίος επικράτησε με σκορ 1-3 των Γουβών στο γήπεδο της Χερσονήσου.

Τα τέρματα για τους νικητές πέτυχαν οι Λουλάκης και Ευθυμιάδης, ενώ από πλευράς Γουβών είχε δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους ο Δημήτρης Νερατζάκης.

Στο πρώτο μέρος ο Γιούχτας 2010 πατούσε καλύτερα και είχε τέσσερις καλές στιγμές, όμως δεν κατάφερε να βάλει κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη οι Γούβες μπήκαν καλύτερα έβαλαν ένα τέρμα στο 65’, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τον Λόβελ και εν τέλει πέτυχαν το τέρμα στο 70’ με τον Νερατζάκη, μετά από σουτ του Μαυροφοράκη, να κατεβάζει

την μπάλα και να την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας των Αρχανών.

Στη συνέχεια οι ισορροπίες άλλαξαν με τον Τσάλο να αφήνει με δέκα παίκτες την ομάδα του με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73’ και δύο λεπτά μετά ο Γιούχτας 2010 εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή του σκοράροντας για το 1-1 με τον Λουλάκη.

Η ομάδα των Αρχανών πίστεψε στην ανατροπή πίεσε και τελικά με δύο γκολ του Ευθυμιάδη στο 80’ και στο 85’ έφτασε στην πρώτη νίκη της σεζόν με σκορ 1-3 κόντρα στις Γούβες, που έδειξαν ότι χρειάζονται παραπάνω χρόνο να προετοιμαστούν καλύτερα για το πρωτάθλημα.

Γούβες: Δανελάκης, Ζέρο (77' Κορνηλάκης), Μαυροφοράκης, Νεραντζάκης Δ., Τζικολάι, Λόβελ, Κάββαλος (68' λ.τρ. Μερτζάκης), Χρήστου, Τσάλος, Ρίζος, Ταμιωλάκης

Γιούχτας 2010: Σακαβέλης, Χατζηιωάννου, Καλομοιράκης, Φραγκουλάκης, Αντωνάκης, Κωνσταντάκης, Χαλκιαδάκης (60' Αγγέλης), Ευθυμιάδης, Καρτατζής (45' Λουλάκης), Γριβάκης (85' Καπετανάκης), Παχάκης (60' Ντουράκης - 90' Γιαλίτης)