Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Με γκολ στο φινάλε, «άλωσε» το Λίντο ο ΕΓΟΗ!

Σάββατο, 07 Μαρτίου 2020 20:35 Γράφτηκε από τον
Με γκολ στο φινάλε, «άλωσε» το Λίντο ο ΕΓΟΗ! Με γκολ στο φινάλε, «άλωσε» το Λίντο ο ΕΓΟΗ!

Σπουδαία νίκη με γκολ στο φινάλε για τον ΕΓΟΗ που επικράτησε με 1-2 του Λίντο για την 23η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα της Βαγιάς όταν στο 4ο λεπτό με σουτ του Γιακουμάκη ήρθε το 0-1.

Το Λίντο ανέβασε στροφές και γρήγορα βρήκε την ισοφάριση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοφή που έγραψε το σκορ ημιχρόνου, 1-1 με την συμπλήρωση 18' λεπτών.

Το παιχνίδι είχε πάρα πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν μπροστά από τις δύο εστίες στην συνέχεια του. Από πλευράς γηπεδούχων, δοκάρι είχε ο Βουιδάσκης, ενώ από δυο τετ-α-τετ χαμένα είχαν οι Νικηφόρος, Λιανέρης, Διακάκη, Βουιδάσκης. Ο Βαρβεράκης είχε τρεις καλές στιγμές μέσα από την περιοχή ενώ ο Κομνηνός είχε δύο χαμένα τετ-α-τετ στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Από πλευράς ΕΓΟΗ πολύ καλές στιγμές οι Γιακουμάκης, Ντινελλάρι, Μπεζάκι και Παναούσης.

Το γκολ που χάρισε την νίκη στους ποδοσφαιριστές του Άγγελου Λυριτζή σημείωσε στο 91ο λεπτό ο Κάσα με πλασέ που σημείωσε το τελικό 1-2 και χάρισε την σπουδαία νίκη στους πράσινους!

ΛΙΝΤΟ: Καργάκης, Χριστοφής, Λείβας, Τσαγκαράκης, Μαρκατάτος, Μηλιαράκης, Παχάκης (55' Κομνηνός), Βουιδάσκης, Λιανέρης (70' Παπαδάκης Ν.), Βαρβεράκης (65' Διακάκης), Νικηφόρος

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Κέσκος, Μπεζάνι, Παναούσης, Λυριτζής, Ντινελλάρι, Ζερβάκης, Παπουτσάκης, Γιακουμάκης, Αθουσάκης (77' Σαλιάι), Κάσα