Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου 2020

Επεισοδιακό φινάλε και... 2-2 για ΕΓΟΗ και Μαραθώνα!

Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020 18:01 Γράφτηκε από τον

Σε ένα παιχνίδι με επεισοδιακό φινάλε ΕΓΟΗ και Μαραθώνας έμειναν στο ισόπαλο 2-2 για την 17η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Απίστευτο φινάλε στο 93' έβαλε γκολ σε "κόντρα" ο Μαραθώνας, το γκολ ακυρώθηκε με απόφαση του βοηθού που σήκωσε την σημαία και έδειξε πέναλτι με την φάση να "γυρνάει" πίσω και η ομάδα της Βαγιάς να έχει πέναλτι με τον Παναούση να ευστοχεί και να ισοφαρίζει σε 2-2 όπως αναφέρουν οι φιλοξενούμενοι. Η απόφαση αυτή σήκωσε "θύελλα" αντιδράσεων από τους ανθρώπους της ομάδας του Μαραθώνα που είχαν σοβαρά παράπονα από την διαιτησία.

Από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα με τον ΕΓΟΗ να χάνει πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και τον Μαραθώνα στην επανάληψη να ισορροπεί.

Στο 22’ φοβερή πάσα του Γιακουμάκη στην πλάτη της άμυνας του Μαραθώνα προς τον Κάσα που πρόλαβε στην έξοδο τον Κασσωτάκη και με κρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Βαγιάς γράφοντας το 1-0.

Άμεσα αντίδραση από τους φιλοξενούμενους, όταν στο 36ο λεπτό ισοφάρισαν σε 1-1. Εκτέλεση φάουλ και πάσα του Δίπλα προς τον Μαυρομάτη που σούταρε με τον Χαραλαμπάκη να αποκρούει και τον Ουζούνη με σουτ στην επαναφορά να γράφει το 1-1.

Στην επανάληψη ο Μαραθώνας βρήκε και δεύτερο τέρμα, με τον Δ. Ρουμπάκη εκ νέου με πλασέ στην επαναφορά να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του για το 1-2.

Και φτάνουμε στο φινάλε του αγώνα που όπως σημειώσαμε και πιο πάνω έφερε πάρα πολλές διαμαρτυρίες από πλευράς Μαραθώνα. Στο 92ο λεπτό ο Παναούσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Πριν την εκτέλεση του πέναλτι ο Ουζούνης "είδε" την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα, o ΕΓΟΗ βρίσκεται στην 9η θέση με 24 βαθμούς και ο Μαραθώνας στην 3η με 31 βαθμούς.

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Αεράκης, Παπουτσάκης, Παναούσης, Λυριτζής, Κάσα, Ζερβάκης, Καλαϊτζάκης, Ντινελάρης, Γιακουμάκης, Αθουσάκης (63’ Σαλιαϊ)

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Σταματάκης, Μανιαδάκης, Ουζούνης, Λειβαδίτης, Λουλάκης, Μάτσα, Μαυρομάτης(68’ Ρομπάκης), Ρουμπάκης(86’ Παππάς),Δίπλας, Κουκσόφ

Πηγή φωτογραφίας: Φωνή Μαλεβιζίου