Τετάρτη, 15 Ιουλίου 2020

Πέρασε από το Ασήμι με 1-2 ο ΕΓΟΗ!

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 18:17 Γράφτηκε από τον

Πέρασε από την δύσκολη έδρα του Ασημίου ο ΕΓΟΗ, αφού επικράτησε με 1-2 της ομώνυμης ομάδας για την 16η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Δύο δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι, με τον Χατζάκη αλλά και τον Αρντίτ. Ο ΕΓΟΗ είχε και αυτός δοκάρι με τον Ντινελάρη.

Το σκορ για τους πράσινους άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Παναούσης με κεφαλιά που έγραψε το 0-1, σκορ που ήταν και ημιχρόνου. Ο Αρντίτ στο πρώτο μέρος είχε δύο χαμένα τετ-α-τετ αλλά και άλλο ένα στην επανάληψη για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη και το 51ο λεπτό ωστόσο το Ασήμι του Γ. Νικολιδάκη έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Χατζηκωνσταντίνου με ψιλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 1-1.

Ευκαιρίες υπήρξαν μετά για το Ασήμι με τους Χατζάκη, Χατζηκωνσταντίνου και Αρντίτ, ενώ για τον ΕΓΟΗ ευκαιρία είχε ο Ντινελάρη.

Ωαστόσο ο Ντινελάρη με σουτ στο 65ο λεπτό χάρισε την νίκη στην ομάδα της Βαγιάς διαμορφώνοντας το τελικό 1-2!

Με δέκα ολοκλήρωση τον αγώνα ο ΕΓΟΗ λόγο αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κέσκου στο 85΄.

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Δασκαλάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Σαρίδακης, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Ιορ. (65’ Κρουσταλλάκης), Χατζηπαυλίδης Άγγ., Μακράκης (46’ Μαραγκάκης), Χατζηκωνσταντίνου, Αρντίτ, Χατζάκης

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Ζερβάκης, Γούλας, Παναούσης, Λυριτζής, Ντινελάρη, Ζέκιο, Καλαϊτζάκης, Κέσκος, Γιακουμάκης, Αθουσάκης