Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Σημαντικό τρίποντο για Δωριέα, 2-0 τον Πήγασο!

Σάββατο, 01 Φεβρουαρίου 2020 17:46 Γράφτηκε από τον
Σημαντικό τρίποντο για Δωριέα, 2-0 τον Πήγασο! Σημαντικό τρίποντο για Δωριέα, 2-0 τον Πήγασο!

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Δωριέας που επικράτησε με 2-0 του Πήγασου για την 19η στροφή του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Με το τρίποντο αυτό η ομάδα του Καστελλίου έφτασε στους 17 βαθμούς και πήρε βαθμολογική ανάσα, ενώ στην άλλη ο Πήγασος παρέμεινε στους 28 βαθμούς.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 43ο λεπτό με περιπετιώδη τρόπο μετά από αναπουμπούλα στην περιοχή, για το 1-0 σκορ ημιχρόνου.

Την νίκη στον Δωρίεα σφράγισε στο 89' ο Παπαδαντωνάκης. Μετά το σουτ του Παντερή η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Παπαδαντωνάκη και κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 2-0!

Από εκεί και πέρα δύο καλές στιγμές για τους γηπεδούχους είχε ο Γκιούζι με τετ-α-τετ. Η ομάδα της Εμπάρου ανέβασε στο δεύτερο μέρος την απόδοση της και είχε δύο δοκάρια με τους Νοδαράκη και Αγγέλη!

ΔΩΡΙΕΑΣ: Ζερβός, Νικολακάκης, Κακουλαντωνάκης Στ., Καλουλαντωνάκης Κ., Μαζιτζής (20' λτ. Βλαστός - 65' Παπαδαντωνάκης), Τζιμπιμπάκης, Κίσσας, Γκιούζι (90' Αντωνογιαννάκης), Χίντρι, Ζωγραφάκης, Παντερής

ΠΗΓΑΣΟΣ: Κασαπάκης, Κενδριστάκης, Κονιός, Οικονομάκης, Κυριακάκης, Κωνσταντόπουλος, Νοδαράκης (90' Φονιαδάκης), Λυδάκης (46' Επιτροπάκης), Κανταρτζής, Αγγέλης, Μαρκουλάκης (75' Καούκης)