Παρασκευή, 05 Ιουνίου 2020

Εμφατική νίκη του Δωριέα 5-1 τον ΕΓΟΗ

Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2019 19:45 Γράφτηκε από τον

Νέα εμφατική νίκη πέτυχε στην έδρα του ο Δωριέας, ο οποίος επικράτησε του ΕΓΟΗ με 5-1 στο πλάισιο της 14ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ "Δικαίωμα στη Ζωή".

Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν χωρίς κανονικό τερματοφύλακα, καθώς ο Χαραλαμπάκης απουσίαζε και την θέση του κλήθηκε να πάρει, ο Γούλας.

Ο Δωριέας ευτύχησε να προηγηθεί στο ματς με τον Μπεσιάν στο 10' έπειτα από συνδυαστικό ποδόσφαιρο με τον Ζωγραφάκη για το 1-0.

Ο ΕΓΟΗ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 μετά το κόρνερ του Γιακουμάκη και την κεφαλιά του Κέσκου.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν εκ νέου με τον Ντίνα, ό οποίος όμως δεν βρήκε στόχο.

Στο δεύτερο μέρος, Ο Δωριέας παρουσιάστηκε εμφανώς καλύτερος και με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταφάνι στο 55' ανέκτησε το προβάδισμα 2-1.

Δέκα λεπτά αργότερα μετά από ωραία δημιουργία ο Αλμπάντ έγραψε το 3-1, ενώ το 4-1 σημείωσε ο Παπαδαντωνάκης λίγα λεπτά αφότου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε Μπουμπουλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τέλος στο ματς με τον Δωριέα, να παίρνει σημαντικό αποτέλεσμα στην μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού και τον ΕΓΟΗ να δέχεται την ήττα μετά από 5 νικηφόρα παιχνίδια.

Δωριέας: Μαστραντωνάκης, Ταφάνι, Ντίνος , Βογιατζάκης (85' Ματόσα), Μπουμπουλάκης, Κουλαντωνάκης Κ, Κουλαντωνάκης Σ, Αλμπάντ, Τζιμπιμπάκης,Μπεσιάν (70' Παπαδαντωνάκης), Ζωγραφάκης, Άγγ (65' Συμιανάκης)
ΕΓΟΗ: Γούλας, Κέσκος, Περυσινάκης, Παναούσης, Λυριτζής, Ζερβάκης, Αουγκλέρ (70' Ζέκιο), Ντινελάρι, Ντίνας, Γιακουμάκης, Έρι (80' Άνχελ)