Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 2021

Χορταστική ισοπαλία για Δία και Κουνάβους (2-2)

Κυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020 18:40 Γράφτηκε από τον
Δίας - Κουνάβοι Δίας - Κουνάβοι

Σε ένα όμορφο και χορταστικό παιχνίδι Δίας και Κουνάβοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Στο πρώτο ματς στην ιστορία τους στην Α2 ΕΠΣΗ οι Κουνάβοι έδειξαν εξαιρετικό πρόσωπο και έφτασαν πολύ κοντά στην παρθενική τους νίκη στην κατηγορία, όμως ο νέος Δίας του Τίμου Σταματάκη ισοφάρισε και τις δύο φορές που πήραν το προβάδισμα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από νωρίς πολύ δυνατά και μόλις στο 9ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Θόδωρα Τσαρσιταλίδη, ενώ λίγο νωρίτερα είχαν και δοκάρι με τον Χρονάκη. Τις δικές τους ευκαιρίες έχασαν και οι γηπεδούχοι με τις προσπάθειες των Γουργούλα και Παπαδάκη να σταματούν στο δοκάρι.

Ο Δίας προσπάθησε να ισορροπήσει και να πάρει μέτρα στο γήπεδο μετά το αρχικό, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 62' με σουτ του Χαριστάκη. Οι Κουνάβοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αρβανίτη το οποίο κέρδισε ο Λικάι στο 84ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με το γκολ του στο 85' διαμόρφωσαν το τελικό 2-2 και πάλι με σκόρερ τον Χαριστάκη. Ικανοποιημένοι από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών τους οι δύο προπονητές, που παρά τη μεγάλη αποχή έδειξαν πολύ καλά στοιχεία,

Δίας (Τ. Σταματάκης): Μπανασάκης. Βουβάκης, Δραμουντάνης, Αλεξόπουλος (61 Φερετζακης), Γουργούλας, Ανυφαντάκης , Καμπουράκης, Αγοράκης, Κεγιαδάκης, Παπαδάκης , Επιτροπάκης (61 Χαριστάκης)

Κουνάβοι (Δ. Τσέρος): Σημαιάκης, Τσαγκαράκης, Κυπριωτάκης, Αλντίν, Βαρδάκης (69" Λικάι), Χρονάκης (69' Δοξαστάκης), Μανουσάκης, Αρβανίτης, Καρούζος, Πρεντούλης, Τσαρσιταλίδης