Τρίτη, 02 Ιουνίου 2020

Κέρδισε τον ΕΓΟΗ και ανέβηκε 2ος ο Δίας

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 18:55 Γράφτηκε από τον
Δίας Δίας

Συνέχεια στο αήττητο σερί του μέσα στο 2020 έβαλε ο Δίας, που επικράτησε του ΕΓΟΗ με 2-1 και ανέβηκε στην 2η θέση της Α2 ΕΠΣΗ

Για την 22η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ ο Δίας φιλοξενείσαι τον ΕΓΟΗ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4' με τον Ανετάκη. Μεγάλη ευθύνη έχει ο τερματοφύλακας του ΕΓΟΗ, από λάθος του οποίου ήρθε το τέρμα.

Το 2-0 έγινε στο 17' από Κιαγιαδάκη και κάπως έτσι ο Δίας έβαλε γερές φάσεις για τη νίκη. Ο ΕΓΟΗ θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει όμως έχασε δύο πέναλτι (!) με τον Σταυρακάκη, σε διάστημα 10 λεπτών (26' - 35')

Στην επανάληψη ο ΕΓΟΗ ανέβασε την απόδοση του, κατάφερε να μειώσει με τον Κάσα στο 48' για το 2-1, αλλά δεν πέτυχε κάποιο άλλο γκολ για να αλλάξει το αποτέλεσμα.

Το τρίποντο ανέβασε τον Δία στην 2η θέση της βαθμολογίας με 42 βαθμούς, ενώ ο ΕΓΟΗ έμεινε στους 28 πόντους και την 11η θέση της κατάταξης.

Δίας (Κ. Τσαγκαράκης): Μπανασάκης, Κάββαλος, Καπιζίωνς, Αλεξόπουλος, Σάλιακας, Ανυφαντάκης, Μαγάκης, Τουλάκης, Κιαγιαδάκης, Τσιριντάνης, Ανετάκης

ΕΓΟΗ (Α. Λυριτζής): Χαραλαμπάκης, Κέσκος, Αεράκης (76' Παπουτσάκης), Λυριτζής (84' Αθουσάκης), Ζερβάκης Ντινελάρη, Άουγκλεντ, Σταυρακάκης (46' Άνχελ), Κάσα, Κοτέλης, Καλαιτζάκης