Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020

Δίας - Βόνη 1-0: Ο Καπιζιώνης έκανε τη διαφορά

Σάββατο, 01 Φεβρουαρίου 2020 18:20 Γράφτηκε από τον

Με χρυσό σκόρερ τον Καπιζιώνη ο Δίας επικράτησε με 1-0 της Βόνης και έφτασε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Α2 ΕΠΣΗ.

Για την 19η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ ο Δίας υποδέχτηκε τη Βόνη. Έγινε ένα παιχνίδι με λιγοστές ευκαιρίες που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Στο πρώτο μέρος ο Δίας είχε μία σχετική υπεροχή και δημιούργησε τη μεγαλύτερη ευκαιρία με την εντυπωσιακή προσπάθεια του Κιαγιαδάκη που σταμάτησε στο δοκάρι.

Τελικά οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με το δεξί πλασέ του Καπιζιώνη στο 28o λεπτό.

Στην επανάληψη η Βόνη προσπάθησε να αντιδράσει και έχασες ορισμένες ευκαιρίες με τους Παλαμίδα, Ντόντα και Ζερβάκη, αλλά το τελικό 1-0 διατηρήθηκε ως το τέλος.

Το τρίποντο ο Δίας έφτασε τους 35 βαθμούς και την 3η θέση, ενώ η Βόνη που γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της έμεινε 2η με 37 πόντους.

Δίας (Κ. Τσαγκαράκης): Μπανασάκης, Κάββαλος Σ., Κυπαράκης, Νιτσαράς, Αλεξόπουλος, Ανυφαντάκης (80' Γουργουλάς), Παγωνάκης, Καπιζιώνης, Κιαγιαδάκης (90' Τουλάκης), Ανετάκης (89' Σάλιακας), Κάββαλος Ν. (90' Τριανταφύλλου)

Βόνη (Μ. Καλυκάκης): Δαμιανάκης, Κοτζιάς, Σταυρακάκης, Καλογεράκης, Γκικόκα, Καλαιτζάκης (60' Μιζίρι), Κουκάκης Δ. (46' Μιχαηλίδης), Ντόντα, Ζερβάκης, Κουκάκης Ν., Ζαχαράκης (46' Παλαμίδας)