Παρασκευή, 05 Ιουνίου 2020

Επέστρεψε στις νίκες ο Δίας, διπλό επί του Αθλόπολις

Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 18:58 Γράφτηκε από τον

Επιστροφή στις νίκες για τον Δία που επικράτησε με 1-4 του Αθλόπολις στο γήπεδο του Άγιου Μύρωνα για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Χατ-τρικ από τον Τσιριντάνη που ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην νίκη των φιλοξενουμένων.

Στο 19ο λεπτό ο Κεγιαδάκης έβαλε σε θέση οδηγού τον Δία, όταν έγραψε το 0-1 με γκολ από θέση τετ-α-τετ.

Στο 55ο λεπτό ο Κόκκινος έφερε το παιχνίδι στα ίσια για το ΑΘλόπολις όταν σκόραρε από κοντά με τετ-α-τετ για το 1-1.

Από εκεί και πέρα ανέλαβε δράση ο Τσιριντάνης και στο 58ο λεπτό έκανε το 1-2.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, έγραψε το 1-3 στο 90' και το 1-4 στο 92' σφραγίζοντας την νίκη της ομάδας του.

Καλές ευκαιρίες για το Αθλόπολις είχαν οι Καστρινός, Μιχελουδάκης με τετ-α-τετ, ενώ το σύνολο του Ν. Τσερεβελάκη είχε πολύ καλές στιγμές με τον Κόκκινο σε δύο περιπτώσεις.

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Χερσονιωτάκης, Τσενάι (70' Τσαμπουράκης), Κοκολογιαννάκης, Σερλιδάκης, Χεράκης, Μιχελακάκης, Μεχίλη, Βόντας (80' Τσαγκαράκης), Λεμονιάς (60' Καστρινός), Μιχελουδάκης, Κόκκινος

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Καμπανής (65' Κάββαλος Ν.), Κυπαράκης, Παγωνάκης Γ., Αλεξόπουλος, Κεφαλάς (78' Ανυφαντάκης), Μαγάκης, Καπιζιώνης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Ανετάκης