Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Μοιράστηκαν ημίχρονα ... και βαθμούς στις Αγιές Παρασκιές!

Σάββατο, 29 Φεβρουαρίου 2020 18:02 Γράφτηκε από τον
Μοιράστηκαν ημίχρονα ... και βαθμούς στις Αγιές Παρασκιές! Μοιράστηκαν ημίχρονα ... και βαθμούς στις Αγιές Παρασκιές!

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι που ήταν για την εξ' αναβολής 22η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ ανάμεσα σε Βόνη και Χερσόνησο στις Αγιές Παρασκιές.

Από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα με την φιλοξενούμενη πρωτοπόρο ομάδα να είναι ανώτεροι στο πρώτο μέρος και την Βόνη να ανεβάζει στροφές στην επανάληψη.

Η Χερσόνησος έφτασε τους 53 βαθμούς και είναι πλέον στο +11 από τον δεύτερο Δία, με τους γηπεδούχους να έχουν 41 βαθμούς και να ισοβαθμούν στην 3η θέση με τον Μαραθώνα.

Η Χερσόνησος που πατούσε καλύτερα στο πρώτο μέρος άνοιξε και τον χωρό των τερμάτων. Ο Παπαδάκης με όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με την συμπλήρωση 28' λεπτών για να κάνει το 0-1, σκορ ημιχρόνου.

Η Βόνη είχε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι όταν είχε πέναλτι στο 70ο λεπτό όμως ο Παλαμίδας αστόχησε και το 0-1 παρέμεινε.

Ωστόσο οι παίκτες του Μιχάλη Καλυκάκη βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και έφτασαν στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Γιώργου Μυρωδιά που διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΒΟΝΗ: Δαμιανάκης, Κοτζιάς,  Σταυρακάκης Μ., Γκιγκόκας, Μυρωδιάς Γ., Καλαΐτζάκης (46' Κουκάκης Δ.), Μυρωδιάς Δ., Λαγουδάκης (46' Ντόντα), Ζερβάκης (72' Ζαχαράκης) Κουκάκης Ν. (83' Γιακουμάκης), Παλαμίδας

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Ψαρουλάκης, Φράγκος, Γιαπεντζάκης, Μουρατλλάρι (63' Μπενάρντο), Συντυχάκης (46' Μηλάκης), Τουρνάκης, Κοζυράκης, Χιλά (78' Περβολαράκης), Ποτηράκης, Παπαδάκης, Τσαΐνης