Τρίτη, 02 Ιουνίου 2020

Πέντε γκολ στις Αγ. Παρασκιές... την νίκη η Βόνη!

Σάββατο, 08 Φεβρουαρίου 2020 17:58 Γράφτηκε από τον
Πέντε γκολ στις Αγ. Παρασκιές... την νίκη η Βόνη! Πέντε γκολ στις Αγ. Παρασκιές... την νίκη η Βόνη!

Σημαντική νίκη πέτυχε η Βόνη με 3-2 επί του ΕΓΟΗ για την 20η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το συγκρότημα του Μιχάλη Καλυκάκη επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Παλαμίδας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή για το 1-0.

ΟΙ ΕΓΟΗ αντέδρασε άμεσα και στο 30ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα με το σουτ του Ζερβάκη.

Όμως η Βόνη βρήκε και δεύτερο γκολ πριν την λήξη του πρώτου μέρους όταν μετά την εκτέλεση φάουλ του Σταυρακάκη, ο Καλογεράκης έκανε την προβολή και σημείωσε το 2-1.

Τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους που έβαλαν βάσεις για νίκη με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σταυρακάκη στο 67' για το 3-1.

Ο ΕΓΟΗ μπήκε εκ νέου στο παιχνίδι με το πλασέ του Λυριτζή μέσα από την μεγάλη περιοχή για το 3-2 στο 77ο λεπτό.

Να σημειώσουμε πως οι δύο ομάδες δέχθηκαν από μια κόκκινη κάρτα. Ο Στεφανάκης στο 82ο λεπτό σε μια φάση που η Βόνη διαμαρτύρεται για την αποβολή, ενώ για την ομάδα της Βαγιάς κόκκινη αντίκρισε ο Καλαΐτζάκης στο 85'.

Δοκάρι για την Βόνη είχε στο 74ο λεπτό ο Στεφανάκης.

ΒΟΝΗ: Δαμιανάκης, Ντόντα, Σκαρβελάκης (85' Μυρωδιάς Τ.), Καλογεράκης (55' λτ. Γκιγκόκας), Μυρωδιάς Γ., Καλαΐτζάκης (70' Στεφανάκης(, Κουκάκης Δ. (8΄λτ. Κοτζιάς), Σταυρακάκης, Ζερβάκης, Κουκάκης Ν., Παλαμίδας

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Σαλιάι, Μπεζάνι, Κέσκος, Λυριτζής, Ντινελάρη, Ζερβάκης, Αουγκλέν, Δεληγιάννης, Καλαΐτζάκης, Κάσα