Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου 2020

«Διπλό» επί του μαχητικού Λίντο για την Βόνη!

Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020 17:29 Γράφτηκε από τον

Συνεχίζει την φοβερή της πορεία η Βόνη που πέρασε και από την έδρα του Λίντο μετά και την επικράτηση με 1-3 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ.

Οι παίκτες του Μιχάλη Καλυκάκη έκαμψαν την αντίσταση ενός ιδιαίτερα μαχητικού συνόλου όπως είναι το Λίντο με τους νεαρούς άσσους του Μάριου Ζερβίδη να αφήνουν θετικές εντυπώσεις.

Μόλις στο 5ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ όταν ο Ζερβάκης έκανε την ωραία πάσα στον Τίτο Μυρωδιά που από κοντά με πλασέ έγραψε το 0-1.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους στο 40ο λεπτό ο Ζερβάκης σούταρε η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά από πλάγια θέση με σουτ, ο Τίτος Μυρωδιάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σημειώσε το 0-2, σκορ ημιχρόνου.

Το Λίντο στην επανάληψη μπήκε δυνατά και έφτασε στην μείωση του σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Διακάκη που έγραψε το 1-2 στο 65ο λεπτό.

Όμως η Βόνη βρήκε αντίδραση και στο 72ο λεπτό ο Γιακουμάκης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή μέσα στην περιοχή, με τους ανθρώπους του Λίντου να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του διαιτητή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, με τον Γιακουμάκη να ευστοχεί και να διαμορφώνει το τελικό 1-3!

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες με τους Παπαδάκη, Ζηδιανάκη, Διακάκη, Μαμουλάκη και Βουιδάσκη. Από πλευράς Βόνης καλές στιγμές είχαν οι Μυρωδιάς Τ. και Ζερβάκης.

ΛΙΝΤΟ: Καργάκης, Διακάκης, Γιακουμάκης (49' λτ. Τσικνάκης), Παχάκης, Δροσάτος, Βουιδάσκης, Μηλιαράκης, Κομνηνός, Παπαδάκης (46' Λιανέρης), Ζηδιανάκης (80' Νικηφόρος), Μαμουλάκης (55' Μάνιας)

ΒΟΝΗ: Δαμιανάκης, Κοτζιάς, Σκαρβελάκης, Γκιγκόκας, Μυρωδιάς Γ., Κουκάκης Δ., Μυρωδιάς Τ., Καλαιτζάκης (65' Γιακουμάκης), Ζερβάκης (85' Μπουμπουλάς), Κουκάκης Ν. (87' Μιχαηλίδης), Σταυρακάκης Μ.