Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020

Με δύο γκολ του Ζερβάκη το «διπλό» η Βόνη!

Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020 18:17 Γράφτηκε από τον

Συνεχίζει με σπασμένα φρένα την πορεία της η Βόνη, που επικράτησε και του Κεραυνού με 0-2 για την 16η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Το σύνολο του Μ. Καλυκάκη με πρωταγωνιστή τον Μανώλη Ζερβάκη που σημείωσε και τα δύο τέρματα τηςομάδας του κατέκτησε τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

Στο 5ο λεπτό ο Ζερβάκης με ατομική ενέργεια και πλασέ έγραψε το 0-1 για την Βόνη σκορ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος είχαν και τρία δοκάρια με τους Μυρωδιά Τ., Μυρωδιά Γ., αλλά και τον Ζερβάκη.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός ανέβασε αισθητά την απόδοση του στον αγωνιστικό χώρο. Είχε καλές στιγμές και πίεσε για την ισοφάριση δίχως αποτέλεσμα, όμως η εικόνα των νεαρών πρασίνων ήταν άκρως θετική.

Ωστόσο η Βόνη ήταν αυτή που βρήκε για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Ζερβάκης εκ νέου με ατομική ενέργεια και πλασέ σκόραρε για το τελικό 0-2 στο 80ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι με το τρίποντο αυτό να σημειώσουμε πως έφτασαν τους 34 βαθμούς και παρέμεινε στην 2η θέση με τον Κεραυνό να μένει στους 3.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης (80' Ανεζίνης), Παπαδάκης (46' Λίλος), Σταματάκης, Ένο, Ανδρουλάκης, Δρίτσας, Τσιχλάκης (46' Ζούζουλας), Σταυρακάκης (65' Σαμπροβαλάκης), Μανιαδάκης, Καλλέργης

ΒΟΝΗ: Δαμιανάκης, Κοτζιάς, Σταυρακάκης, Καλογεράκης, Μυρωδιάς Γ., Ντόντα (65’ Σκαρβελάκης), Μυρωδιάς Τ., Καλαΐτζάκης (70’ Ζαχαράκη), Ζερβάκης (85’ Γκιγκόκας), Κουκάκης Ν. (78’ Γιακουμάκης), Κουκάκης Δ.