Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Ζ. Αναστασάκης: «Ανεβήκαμε πολύ στην επανάληψη»

Δευτέρα, 03 Φεβρουαρίου 2020 12:10 Γράφτηκε από τον
Ζ. Αναστασάκης: «Ανεβήκαμε πολύ στην επανάληψη» Ζ. Αναστασάκης: «Ανεβήκαμε πολύ στην επανάληψη»

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχαν οι Ασίτες καθώς επικράτησαν με 1-2 της Αγίας Βαρβάρας στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ.

Ο προπονητής της ομάδας των Ασιτών, Ζαχαρίας Αναστασάκης, αμέσως μετά την λήξη του αγώνα παρέθεσε δηλώσεις στο Prismasport.gr.

Ο "Ρεκόμπα" εμφανίστηκε άπολυτα ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές του, μοιράζοντας τα συγχαρητήρια, ενώ τόνισε πως στην επανάληψη το σύνολο του ήταν πολύ καλό.

Πιο αναλυτικά:

"Νομίζω ότι στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν κάλοι, με την αγία Βαρβάρα να έχει κλασσικές ευκαιρίες.

Στο ημίχρονο με τις αλλαγές βελτιωθήκαμε σημαντικά, πήραμε το προβάδισμα και μπορούσαμε να καθαρίσουμε το παιχνίδι κάνοντας το 0-2. Όμως η Αγία Βαρβάρα κατάφερε και ισοφάρισε ωστόσο εμείς καταφέραμε στο φινάλε να βάλουμε άλλο ένα γκολ και πετύχαμε μια πολύ σημαντική νίκη. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την νίκη τους! Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Αγίας Βαρβάρας".