Παρασκευή, 05 Ιουνίου 2020

Με γκολ στο φινάλε σπουδαίο διπλό για τις Ασίτες!

Σάββατο, 01 Φεβρουαρίου 2020 18:10 Γράφτηκε από τον
Με γκολ στο φινάλε σπουδαίο διπλό για τις Ασίτες! Με γκολ στο φινάλε σπουδαίο διπλό για τις Ασίτες!

Πολύ σημαντικό διπλό πανηγύρισαν οι Ασίτες, μετά και την επικράτηση με 1-2 επί της Αγίας Βαρβάρας "ψητοπωλείο Μαγεύματα" στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ.

Και τα τρία τέρματα ήρθαν στην επανάληψη με το νικητήριο γκολ για τους φιλοξενούμενους να έρχεται... στο φινάλε!

Στο πρώτο μέρος η Αγία Βαρβάρα ήταν ανώτεροι και είχε ευκαιρίες να πάρει κέφαλι στο σκορ. Τρεις καλές στιγμές είχε ο Χασουράκης, μια ο Πρίφτης και δύο ο Αποδουλιανάκης. Μάλιστα η μια εξ αυτών του τελευταίου κατέληξε στο δοκάρι στο 40ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι Ασίτες πάτησαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχαν και αυτές τις στιγμές τους με τους Ρουμπάκη Κώστα και Μανώλη αλλά και Κοτζαδάκη. Στο 60ο λεπτό το συγκρότημα του "Ρεκόμπα" άνοιξε το σκορ. Μετά από ατομική ενέργεια του Ιατράκη που έσπασε την μπάλα, ο Κώστας Ρουμπάκης σε κενή εστία έγραψε το 0-1.

Η ΑΣΑΒ αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση με την συμπλήρωση 80΄λεπτών. Σκόρερ ο Χασουράκης με σουτ από πλάγια θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή για το 1-1.

Στο φινάλε του αγώνα και συγκεκριμένα στο 89' ήρθε το γκολ που χάρισε την νίκη στις Ασίτες. Μετά από κεφαλιά του Αποστολάκη ο Κοτζαδάκης βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Κλοτσώνης, Ματθαίακης (73' Κουρέλης), Ψαράκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Καμπάνης, Ιερωνυμάκης, Αποδουλιανάκης, Χασουράκης, Πρίφτης

ΑΣΙΤΕΣ: Κατσελής, Μηναδάκης, Κοπιδάκης, Τσούλος, Σταματάκης, Αναστασάκης, Ιατράκης (85' Ρουμπάκης Κύρ.), Νικάκης (46' Ρουμπάκης Μ.), Μανωλιτσάκης (65' Αποστολάκης), Ρουμπάκης Κώστ. (90' Περογαμβράκης), Κοτζαδάκης