Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Με εξάρα... ανέβηκε 6αδα το Ασήμι (6-2)

Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020 18:58 Γράφτηκε από τον
Ασήμι Ασήμι

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται το Ασήμι που πέτυχε τρίτη σερί νίκη επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-2 του Πήγασου.

Η ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη έφτασε τους 33 βαθμούς και προσπέρασε το σωματείο της Εμπάρρου ανεβαίνοντας στην 6η θέση ενώ στην 8η υποχώρησε ο Πήγασος μένοντας στους 31 βαθμούς

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Κανταρτζή οποίος στο 42' έκανε το 0-1. Στην επανάληψη όμως το Ασήμι πήρε τα... "πάνω" του και κατάφερε να αποκτήσει μεγάλο προβάδισμα σε σύντομο χρονικό διάστημα. Στο 50' ο Χατζηπαυλίδης Αγγ. έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 55' ο Κουτεντάκης πέτυχε το 2-1. Ακολούθησε ατομικό σόου του Χατζηκωνσταντίνου ο οποίος με χατ τρικ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1 (με γκολ στο 58', 63' και 68'). Ο Πήγασος κατάφερε να μειώσει στο 75' σε 5-2 με τον Νοδαράκη ενώ το τελικό 6-2 διαμορφώθηκε στο 88' με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαριδάκη

Οι συνθέσεις:

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Δασκαλάκης (85’ Σφακιανάκης), Χατζηπαυλίδης Αλ., Σαριδάκης, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Αγγ., Χατζηπαυλίδης Ι. (75’ Μιχελάκης), Χατζάκης, Μαζιτζής Κ. (60’ Κρουσταλλάκης), Χατζηκωνσταντίνου (85’ Μαζιτζής Ι.), Αρντίτ

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σκουραδάκης, Μακράκης, Κονιός, Μπουμπάκης, Κυριακάκης(88' Καπνιστός), Κωνσταντόπουλος, Νοδαράκης, Τζαγκαράκης, Κανταρτζης(80' Φωνιαδάκης), Οικονομάκης, Άγγελης (70' Μαρκουλάκης)