Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020

Εμφατικό διπλό για Ασήμι, 1-4 το Αθλόπολις!

Κυριακή, 09 Φεβρουαρίου 2020 18:11 Γράφτηκε από τον
Εμφατικό διπλό για Ασήμι, 1-4 το Αθλόπολις! Εμφατικό διπλό για Ασήμι, 1-4 το Αθλόπολις!

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στον δεύτερο γύρο το Ασήμι που επικράτησε για την 20η αγωνιστική με 1-4 του Αθλόπολις στο γήπεδο του Άγιου Μύρωνα.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Νικολιδάκη πετυχαίνοντας από το πρώτο μέρος δύο τέρματα έκαναν την ζωή τους πιο εύκολη κερδίζοντας τρεις σημαντικούς βαθμούς για την συνέχεια.

Στο 10ο λεπτό μετά από συνδυασμό, ο Γοραντωνάκης με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 0-1.

Εννέα λεπτά αργότερα, στο 19', ο Χατζάκης μετά από σέντρα του Κουτεντάκη με καρφωτή κεφαλιά σημείωσε το 0-2 σκορ ημιχρόνου.

Να σημειώσουμε πως λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι είχαν χαμένο πέναλτι με τον Σαριδάκη.

Στο 85ο λεπτό το Ασήμι έβαλε γερές βάσεις νίκης όταν από την σέντρα του Δασκαλάκη ο Αρντίτ με πλασέ έγραψε το 0-3.

Στο 90ο λεπτό ο Γοραντωνάκης "έκοψε" την μπάλα και ο Χατζηκωνταντίνου με πλασέ πέτυχε το τέταρτο τέρμα για την ομάδα του κάνοντας το 0-4.

Το μόνο που κατάφερε το Αθλόπολις ήταν να μειώσει στο 95ο λεπτό με αυτογκολ, όταν  μετά από κόψιμο του Κυπραίου, αμυντικός του Ασημίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του για το τελικό 1-4.

Ευκαιρίες για τους γηπεδούχους είχαν και οι Κόκκινος, Μιχελουδάκης και Τσερεβελάκης.

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Χερσονιωτάκης, Βόντας, Μιχελακάκης (86' Κυπραίος), Τζούλι, Κοκολογιαννάκης, Στέφας (38' Σερλιδάκης), Σείχ, Μεχίλη (66' Λεμονιάς), Μιχελουδάκης (83' Τσαγκαράκης), Τσερεβελάκης, Κόκκινος

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Δασκαλάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Σαριδάκης, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Άγγ., Χατζηπαυλίδης Ιορδ. (80' Χατζηκωνταντίνου), Χατζάκης, Γοραντωνάκης (90' Μακράκης), Μαζιτζής (65' Ανδρεαδάκης), Αρνίτ (85' Κρουσταλλάκης)