Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020

Τρίτη σερί νίκη για Ασήμι, 2-0 τον Κεραυνό

Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 19:15 Γράφτηκε από τον

Το Ασήμι συνέχισε την εξαιρετική πορεία των τελευταίων αγωνιστικών επικρατώντας με 2-0 του Κεραυνού.

Η ομάδα του Ασημίου υποδέχτηκε τον Κεραυνό για την 12η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Το συγκρότημα του Γιάννη Νικολιδάκη πήρε ακόμα μία νίκη επικρατώντας με 2-0.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 11ο λεπτό με την ωραία προσπάθεια του Αρντίτ η οποία έκανε το 1-0. Ήδη από τα πρώτα λεπτά μπήκαν οι βάσεις για τη νίκη των γηπεδούχων.

Αν και ο Κεραυνός προσπάθησε και έχασε ευκαιρίες δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ ισοφάρισης.

Τελικά το Ασήμι ήταν αυτό που βρήκε ξανά δίχτυα. Αυτή τη φορά "δράστης" ήταν Χαλκιαδάκης ο οποίος στο 54΄ έγραψε το 2-0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το τρίποντο ανέβασε το Ασήμι στην 5η θέση με 20 βαθμούς, ενώ ο νεανικός Κεραυνός παρέμεινε ουραγός με τρεις πόντους και χωρίς νίκη.

Ασήμι (Γ. Νικολιδάκης): Ντάγκινης, Δασκαλάκης (51' Σφακιανάκης, Κουτεντάκης, Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Α., Χαλκιαδάκης, Χατζηπαυλίδης Ι., Αρντίτ (85' Μιχελάκης, Γοραντωνάκης, Μαραγκάκης (70' Κρουσταλάκης)

Κεραυνός (Α. Μαυρογιαννάκης): Μπελενιώτης, Μαυρογιαννάκης, Σταματάκης, Παπαδάκης, Μπέγκα (83' Ανεζίνης), Ανδρουλάκης, Σταυρακάκης, Τσιμηνικάκης (55' Εργαζάκης), Ξυλούρης (75' Σπαθαράκης), Τσιχλάκης, Λίλος