Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2020

Πέρασε με διπλό από το Μεταξοχώρι το Ασήμι!

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019 18:43 Γράφτηκε από τον

Σπουδαίο διπλό για το Ασήμι που πέρασε από την έδρα του Μεταξοχωρίου, επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με 0-2 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Το σύνολο του Γιάννη Νικολιδάκη με πρωταγωνιστή τον 15χρονο  Αρνίτ που σημείωσε και τα δύο τέρματα πέτυχε την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες καλές στιγμές, στα πρώτα λεπτά με τους Αρβανίτη, Τζάρτζαλο, Νύκταρη και Καρτσώνη, το Ασήμι ήταν όμως αυτό που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Με την συμπλήρωση 30' λεπτών ο Τζαφέρι Έντι έκανε όμορφη κάθετη και Αρνίτ με πλασέ έγραψε το 0-1 σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το Μεταξοχώρι πίεσε να φτάσει στην ισοφάριση έχοντας καλές στιγμές με τους ίδιους πρωταγωνιστές, όμως και πάλι η φιλουξενούμενη ομάδα σκόραρε, με τον Αρνίτ να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 με όμορφο πλασέ, στο 56ο λεπτό.

Να σημειώσουμε πως δοκάρι για το Μεταξοχώρι του Νίκου Μανιώρου, είχε ο Καρτσώνης.

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ: Μαυράκης, Χριστάκης, Σκουλάς, Μανουσάκης, Μπελντάρ, Νικολάρας, Τζάρτζαλος (70' Χαραλαμπάκης), Νύκταρης, Καρτσώνης, Αρβανίτης (65' Κάβος), Δεληθωμαίδης

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Δασκαλάκης Γ. (65' Δασκαλάκης Μ. λτ'), Χατζηπαυλίδης Αγγ., Σαριδάκης , Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Αρνίτ (75' Μουντράκης), Χατζάκης, Τζαφέρι Έντ., Γοραντωνάκης, Χαλκιαδάκης