Σάββατο, 30 Μαΐου 2020

Επέστρεψε στις νίκες με... ανατροπή το Αθλόπολις!

Κυριακή, 08 Μαρτίου 2020 18:50 Γράφτηκε από τον
Επέστρεψε στις νίκες με... ανατροπή το Αθλόπολις! Επέστρεψε στις νίκες με... ανατροπή το Αθλόπολις!

Σημαντική νίκη πέτυχε το Αθλόπολις που επικράτησε με 4-2 του Κεραυνού για την 23η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ και επέστρεψε στις νίκες.

Γρήγορα πήρε κεφάλι στο σκορ το Αθλόπολις όταν στο 15ο λεπτό, από κάθετη του Μιχελουδάκη ο Κόκκινος βρέθηκε σε τετ-α-τετ και έγραψε το 1-0.

Ο Κεραυνός στην συνέχεια του ημιχρόνου ήταν καλύτερος και έφτασε στην ισοφάριση αλλά και... την ανατροπή του σκορ.

Στο 30ο λεπτό ο Ξυλούρης μετά από όμορφη ατομική ενέργεια σκόραρε και ισοφάρισε για την ομάδα του Ατσαλένιου σε 1-1.

Και πέντε λεπτά αργότερα ήρθε το 1-2 για τους πράσινους. Μετά απαό σέντρα του Μανιαδάκη ο Μανουσάκης από το δεύτερο δοκάρι σκόραρε για να γράψει το 1-2 για τον Κεραυνό σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Αθλόπολις ανέβασε κατά πολύ την απόδοση του και με τρία γκολ έκανε την ολική ανατροπή.

Στο 55ο λεπτό μετά από πάσα του Σείχ ο Κόκκινος πλάσαρε και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-2.

Ο Τσερεβελάκης στο 62' έκανε την ανατροπή όταν με γυριστό σουτ σκόραρε σημειώοντας το 3-2.

Την νίκη στους γηπεδούχους εξασφάλισε με όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ στο 75ο λεπτό ο Λουλεμέα που διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Δοκάρι για το Αθλόπολις να σημειώσουμε πως είχε ο Τσερεβελάκης στο 2-2, ενώ τέσσερις καλές στιγμές με τετ-α-τετ είχε ο Κόκκινος.

Από την άλλη πολύ καλές στιγμές για τον Κεραυνό από θέση τετ-α-τετ είχαν οι Ξυλούρης, Μανιαδάκης, Μανουσάκης, Ανδρουλάκης, Τσιχλάκης κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Θεοδοσάκης, Μιχελακάκης, Σερλιδάκης, Χεράκης, Τσενάι, Σείχ, Λουλεμέα (87' Κυπραίος), Μιχελουδάκης (75' Μεχίλη), Βόντας (63' Τσαμπουράκης), Τσερεβελάκης (80' Λεμονιάς), Κόκκινος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Αμπατζής, Μαυρογιαννάκης, Παπαδάκης, Ένο, Εργαζάκης, Τσιχλάκης (70' Τσιχλάκης), Μανιαδάκης, Μανουσάκης, Ξυλούρης (40' λτ. Δρίτσας), Ανδρουλάκης (80' Παπαγγελής), Τσιμηνικάκης (65' Ζούζουλας)