Τρίτη, 02 Ιουνίου 2020

Μοιρασιά στην Αγία Βαρβάρα, 9ο σερί ματς αήττητος ο Δίας!

Κυριακή, 08 Μαρτίου 2020 20:16 Γράφτηκε από τον
Από τον αγώνα Δίας - Βόνη Από τον αγώνα Δίας - Βόνη

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε Αγία Βαρβάρα και Δία με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1, σε ένα ματς που ήταν στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Εξαιρετικό στατιστικό για τον Δία ότι παραμένει χωρίς ήττα για 9ο σερί παιχνίδι, ενώ βρίσκεται στην 3η θέση με 43 βαθμούς. Η Αγία Βαρβάρα συνεχίζει την προσπάθεια παραμονής στην κατηγορία και έφτασε τους 26 βαθμούς (14η θέση).

Μόλις στο 1ο λεπτό η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Γαρεφαλάκης έβγαλε την σέντρα και ο Νινιράκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλο γκολ με τους Γαρεφαλάκη, Νινιράκη Εμμ., Κουρέλη και Αποδουλιανάκη.

Στο 73΄χάθηκε η πρώτη μεγάλη στιγμή του Δία για να ισοφαρίσει με τον Μαγάκη, αλλά το γκολ ήρθε πέντε λεπτά αργότερα όταν ο Κεγιαδάκης με ωραία προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το δοκάρι και στην συνέχεια της φάσης έγινε αποδέκτης της μπάλας ο Τσιριντάνης ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 1-1. Στο 83΄ο Τσιριντάνης λίγο έλειψε να γίνει ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης αλλά το σουτ του ήταν άστοχο!

Οι συνθέσεις:

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Κλοτσώνης, Νινιράκης Γ. (78’ Χασουράκης), Καμπάνης, Ψαράκης, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Γαρεφαλάκης, Σαϊτάκης (87’ Κοζορώνης), Νινιράκης Εμμ., Κουρέλης (68’ Φωτάκης), Αποδουλιανάκης

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Κάββαλος Ν., Γούργουλας, Τσιριντάνης, Σάλιακας (81’ Κάββαλος Στ.), Μαγάκης, Ανετάκης (62΄Τουλάκης), Χατζηκωνσταντίνου (62’ Ανυφαντάκης), Καπιζιώνης, Βιτσαράς, Κεγιαδάκης