Δευτέρα, 01 Ιουνίου 2020

Αγ. Βαρβάρα - Ασήμι 1-1: Από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα

Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020 19:12 Γράφτηκε από τον

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι Μεσαράς της 18ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Αγ. Βαρβάρα και Ασήμι.

Μοιρασμένο παιχνίδι για τις δύο ομάδες, οι οποίες είχαν από ένα ημίχρονο στο ματς.

Το Ασήμι ήταν καλύτερο στο πρώτο μέρος ευτύχησε να προηγηθεί με τον Χατζηκωνσταντίνου έπειτα από σέντρα του Χατζάκη στο 6ο λεπτό.

Στο 25 οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Χατζηκωνσταντίνου αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τον πάγκο των "γαλάζιων" να διαμαρτύρεται για αυτή την απόφαση.

Προς στο τέλος του πρώτου μέρους ο Κουρέλης με κεφαλιά, έφερε το ματς στα ίσα για την Αγ. Βαρβάρα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους.

Είχαν και δοκάρι μάλιστα με τον Χασουράκη για να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ.

Στο 85' η Αγ. Βαρβάρα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει το ματς αλλά ο Κοζορώνης αστόχησε και το 1-1 ήταν το τελικό σκορ.

Αγία Βαρβάρα: Κλοτσώνης, Τιτάκης, Γαρεφαλάκης, Σιαπλαούρας (26 λτ Ψαράκης). Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Αποδουλιανάκης, Ιερωνυμάκης,Μανωλακάκης (60' Κοζωρόνης), Χασουράκης(75' Βλασιάδης). Κουρέλης

Ασήμι: Ντάγκινης, Δασκαλάκης, Χατζηπαυλίδης Αγγ, Χατζηπαυλίδης Ι, Χατζηπαυλίδης Αλ., Σαριδάκης, Κουτεντάκης, Χατζάκης, Κρουσταλλάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Άρντιτ (80' Μαζιτζής).