Κυριακή, 29 Νοεμβρίου 2020

ΟΦΑΜ… πέντε αστέρων με πρωταγωνιστή τον Σκουλούδη!

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 18:28 Γράφτηκε από τον
Ο ποδοσφαιριστής του ΟΦΑΜ, Σκουλούδης Ο ποδοσφαιριστής του ΟΦΑΜ, Σκουλούδης

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις εντός έδρας υποχρεώσεις του στην Α2 ΕΠΣΗ ο ΟΦΑΜ καθώς επικράτησε με 5-0 του Ραύκου για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για το ιστορικό σωματείο ο Σκουλούδης που σημείωσε χατ-τρικ στην αναμέτρηση που έγινε στο Λίντο.

Το σκορ για το συγκρότημα του Αντώνη Λεκάκη άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Σκουλούδης με σουτ κάνοντας το 1-0. Στο 37ο λεπτό ο Κοσκινάς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Αγίας Μαρίνας γράφοντας το 2-0.

Με το πόδι στο γκάζι συνέχισε ο ΟΦΑΜ και με την συμπλήρωση 32’ λεπτών ο Κίσσας με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0, σκορ ημιχρίνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλα δύο τέρματα. Αρχικά ο Σκουλούδης με κεφαλιά σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με ατομική προσπάθεια για το 4-0 στο 60ο λεπτό.

Το κερασάκι στην τούρτα της νίκης του ΟΦΑΜ έβαλε στο 70ο λεπτό ο Σκουλούδης με ατομική ενέργεια εκ νέου για το τελικό 5-0 σημειώνοντας παράλληλα χατ-τρικ.

Ο ΟΦΑΜ να σημειώσουμε πως ολοκλήρωςσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής στο 60ο λεπτό του Δεληγιαννάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Από πλευράς Ραύκου καλές στιγμές είχαν οι Σινάνι με κεφαλιά, ο Μιχελουδάκης με φάουλ ενώ από μια καλή προσπάθεια είχαν οι Γωγιανάκης και Κολιοραδάκης.

ΟΦΑΜ: ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης (80΄Ανταλουδάκης), Καπιζιώνης, Μαργαριτσανάκης, Ρογδιανάκης, Στρατηγάκης, Σερπετζόγλου (25΄λ.τ. Γενιτσαρίδης), Δεληγιαννάκης, Κοσκινάς (62΄Κολαρετάκης), Οικονομάκης, Κίσσας (80΄Καρακωνσταντάκης), Σκουλούδης (80΄Ανδρεαδάκης).

ΡΑΥΚΟΣ: Βασιλάκης, Χεράκης, Ορφανός (60 Κολιοραδάκης), Λαμπράκης (46’ Ζαχαριουδάκης), Σερλιδάκης, Κουτσοποδιώτης, Καραξής (46’ Καπελώνης), Λεστάκης (70’ Μανωλιάδης), Μιχελουδάκης, Γωνιανάκης, Σινάνι (80’ Κούλε)