Δευτέρα, 12 Απριλίου 2021

Με Χριστοδουλάκη την νίκη η Φαιστός, 1-0 τον Άγιο Δημήτριο!

Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020 19:25 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα της Φαιστού Η ομάδα της Φαιστού

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ για την σεζόν 2020-2021 και τον δεύτερο όμιλο πανηγύρισε η Φαιστός που επικράτησε με 1-0 του σκληροτράχηλου Αγίου Δημητρίου.

Στο γήπεδο των Βόρρων έγινα μια πολύ σπουδαία μονομαχία ανάμεσα σε δύο πολύ μαχητικά και δυσκολοκατάβλητα σύνολα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 50ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Χριστοδουλάκης που διαμόρφωσε το 1-0.

Από πλευράς Φαιστού το σύνολο του Χρήστου Ορφανουδάκη είχε σημαντικές ευκαιρίες να φτάσει σε ένα ακόμη τέρμα.

Ο Άγιος Δημήτριος από την άλλη να σημειώσουμε είχε αποβολή μόλις στο 15ο λεπτό μένοντας με 10 παίκτες από νωρίς με την αποβολή του Μιχελουδάκη στην φάση του πέναλτι. Το πέναλτι για τους γηπεδούχους το έχασε ο Φραγκιαδάκης σπαταλώντας ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Και ο Άγιος Δημήτριος από την πλευρά του είχε ευκαιρίες με για την ομάδα του Καβροχωρίου να έχει πολύ καλές στιγμές με τους Μπεζάνι, Σταυριανό, Κατσαμάνη στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη απείλησε ξανά με τον Κατσαμάνη, τον Σχοιναράκη και στο φινάλε μεγάλη ευκαιρία με τον Γκαγκάκη.

ΦΑΙΣΤΟΣ: Σωπασής Μ., Τάρε, Σταυρουλάκης (50' Παπαδάκης Ν.), Χατζηδάκης, Καρταλλιανάκης, Νικολιδάκης (62' λτ. Στρατάκης), Παπαδάκης Α., Χριστοδουλάκης,  Φραγκιαδάκης (50' Παπαδάκης Ν.), Γρηγοράκης Γ. (65' Ανδρουλάκης), Μαυρογιαννάκης

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Μανωλακάκης, Κατσαμάνης Μπ. (70' Πατραμάνης), Σαλούστρος, Μπεζάνι, Μιχελουδάκης, Σχοιναράκης, Γκαγκάκης, Τσαφαντάκης (85' λτ. Βελιβασάκης), Σταυριανός, Κατσαμάνης Γ., Αναγνωστάκης Γ.