Σάββατο, 16 Ιανουαρίου 2021

«Πεντάρα» με... ανατροπή για τα Δειλινά!

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 15:06 Γράφτηκε από τον
«Πεντάρα» με... ανατροπή τα Δειλινά! «Πεντάρα» με... ανατροπή τα Δειλινά!

Την τρίτη τους νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια πέτυχαν τα Δειλινά που επικράτησαν με 5-1 του Ραύκου για την 4η στροφή της Α2 ΕΠΣΗ και του δεύτερου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα έφτασαν στην νίκη μετά από ανατροπή του σκορ.

Η ομάδα του Αγίου Μύρωνα ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ όταν στο 30ο λεπτό ο Γωνιανάκης με όμορφο δυνατό σουτ έγραψε το 0-1.

Τα Δειλινά ανέβασαν στροφές και δέκα λεπτά αργότερα έφτασαν στην ισοφάριση με τον Τσατσάκη να βρίσκει ξανά δίχτυα και να κάνει το 1-1 με σουτ.

Στο 42ο λεπτό οι πράσινοι πήραν το προβάδισμα όταν ο Λαυρεντίου από κοντά σκόραρε με κεφαλιά για το 2-1 σκορ ημιχρόνου.

Σε διάστημα δύο λεπτών τα Δειλινά πέτυχαν δύο τέρματα με τον Κρυοβρισανάκη στο 79’ να κάνει το 3-1 και τον Χουρίδη με σουτ να κάνει το 4-1 στο 81ο λεπτό.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε της νίκης της ομάδος του έβαλε στο 89ο λεπτό ο Χουρίδης που διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Να σημειώσουμε πως ο Ραύκος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες αφού στο 70ο λεπτό ο Βασιλάκης αποβλήθηκε μετά από λάθος του αποβλήθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή.

ΔΕΙΛΙΝΑ: Κοκκινάκης, Μιχελάκης, Μπακαλάκης (58΄Αγγελιδάκης), Κρυοβρισανάκης, Ψαράκης (70΄ Βιστάκης), Μουτσομετάι, Νικητόπουλος, Πασσάς (90 Μαθιουδάκης), Τσατσάκης, Λαυρεντίου (62΄ Χουρίδης), Κεφαλούκος

ΡΑΥΚΟΣ: Βασιλάκης, Καπελώνης, Ορφανός, Καραξής, Λαμπράκης, Κουτσοποδιότης, Ζαχαριουδάκης (47’ Κορνιωτάκης), Γωνιανάκης, Μιχελουδάκης, Λεστάκης (65΄ Κολιοραδάκης), Σερλιδάκης