Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2021

«Τεράστιο» διπλό το Ασήμι, 1-2 τον ΟΦΑΜ

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 18:50 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα του Ασημίου Η ομάδα του Ασημίου

Πολύ σπουδαίο διπλό πέτυχε το Ασήμι καθώς επικράτησε με 1-2 του ΟΦΑΜ για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το συγκρότημα του Γιάννη Νικολιδάκη, έτσι, έβαλε τέλος στο αήττητο της ομάδας από την Αγία Μαρίνα και την υποχρέωσε στην πρώτη της φετινή ήττα.

Το σκορ άνοιξε στο 11o λεπτό για τους φιλοξενούμενους ο Χατζάκης όταν με αριστερό σουτ «νίκησε» τον Σαμαριτάκη και έγραψε το 0-1.

Ο Αρνίτ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στο Ασήμι και με την συμπλήρωση 55’ λεπτών έκανε το 0-2. Ο νεαρός άσσος με ψιλοκρεμαστό πλασέ σκόραρε και έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ΟΦΑΜ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 85ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οικονομάκη για το τελικό 1-2.

Το Ασήμι έχασε σημαντικές στιγμές με τους Σαριδάκη και Χατζηκωνταντίνου Β. για ένα τρίτο γκολ ενώ ο ΟΦΑΜ του Αντώνη Λεκάκη έχασε σημαντική στιγμή στο φινάλε του πρώτου μέρους με τον Κίσσα.

ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης, Παπουτσάκης (80΄Λαδουκάκης), Ρογδιανάκης (82΄Στεφανάκης), Στρατηγάκης, Μαργαριτσανάκης, Καπιζιώνης, Οικονομάκης, Σκουλούδης, Κοσκινάς (46΄Δεληγιαννάκης), Αεράκης (46΄Γενιτσαρίδης), Κίσσας (65΄Κολλαρετάκης)

ΑΣΗΜΙ: Ροδουσάκης, Σφακιανάκης, Σαριδάκης, Κουτεντάκης, Μπαστάκης, Χατζηπαυλίδης Άγγ., Μαραγκάκης (85’ Χατζηπαυλίδης Α.), Αρντίτ, Χατζηπαυλίδης Ιορ. (90’ Γοραντωνάκης), Χατζάκης, Στεφανάκης (59’ Χατζηκωνσταντίου Β.)