Πέμπτη, 03 Δεκεμβρίου 2020

«Καταιγιστικό» το Ασήμι, πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα!

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 19:38 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα του Ασημίου Η ομάδα του Ασημίου

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη με 4-0 για το Ασήμι επί της Τυλίσου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Νικολιδάκη μπήκαν πολύ δυνατά και με το καλημέρα πήραν κεφάλι στο σκορ. Στο 3ο λεπτό ο Χατζάκης με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Το Ασήμι που ήταν καλύτερο στο πρώτο μέρος κατάφερε να διπλασίασει τα τέρματα του και να πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων. Ο Χατζηκωνσταντίου με ατομική ενέργεια σούταρε στην κλειστή γωνία και έγραψε στο 44ο λεπτό το 2-0.

Στην επανάληψη η Τύλισος έψαξε το γκολ που θα την έβαζε ξανά στην διεκδίκηση του παιχνιδιού. Ο Κουρνιδάκης έχασε τεράστια ευκαιρία για να μειώσει σε 2-1 χωρίς, όμως, αποτέλεσμα.

Έτσι το Ασήμι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 με το διαγώνιο σουτ του Ιορδάνη Χατζηπαυλίδη στο 75ο λεπτό.

Το τελικό 4-0 έγραψε στο 80ο λεπτό με σουτ ο Μπαστάκης που έκλεισε τον χορό των τερμάτων για την ομάδα του.

ΑΣΗΜΙ: Ροδουσάκης, Σφακιανάκης, Μπαστάκης, Σαριδάκης, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Άγγ. (75’ Χατζηπαυλίδης Άλ.), Μαραγκάκης (70’ Γοραντωνάκης), Χατζάκης, Αρντίτ (85’ Μακράκης Γ.), Χατζηκωνταστίνου (75’ Στεφανάκης), Χατζηπαυλίδης Ιορ.

ΤΥΛΙΣΟΣ: Γιανναδάκης, Βανγκέλι (75’ Μαθιουδάκης), Παπάζογλου, Ευρυπίδου, Τσαχάκης (46’ Δημοσθένους), Ταβουλαρέας (65΄Τζανής), Μανιούδης, Μαματζάκης (46’ Μυκωνιάτης), Λέκκας, Κουρνιδάκης, Χατζηγεωργίου (75’ Λυγεράκης)