Παρασκευή, 04 Δεκεμβρίου 2020

Με πρωταγωνιστή τον Χρήστο Καλομοίρη, «δύο στα δύο» ο Αετός Ανωγείων

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 20:10 Γράφτηκε από τον
Ο Χρήστος Καλομοίρης Ο Χρήστος Καλομοίρης

Με τον ιδανικό τρόπο ολοκλήρωσε τον πρώτο εντός έδρας αγώνα της χρονιάς ο Αετός.

Η ομάδα των Ανωγείων στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ επικράτησε με 3-1 του ΕΓΟΗ και έφτασε τους 6 βαθμούς.

Ο Καλομοίρης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Ανωγείων στο 15ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για το 1-0. σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και να κάνει το 1-1 με τον πολύπειρο Γεωργαλή.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι του Μανώλη Γιακουμάκη κατάφεραν να αντιδράσουν και με δύο τέρματα σφράγισαν την νίκη.

Αρχικά, στο 68ο λεπτό πήραν εκ νέου προβάδισμα με την κεφαλιά του Καλομοίρη για το 2-1 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του έμπειρου άσσου.

Το σκορ έκλεισε στο 88ο λεπτό με σουτ ο Δραμουντάνης λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ: Μπαγκέρης, Κωνιός Γ., Χαραλαμπάκης, Ανδρικάκης, Νύχταρης, Κωνιός Α., Βιτώρος (90΄ Κρητικός), Παγκαλάκης(72΄ Μπινιχάκης), Καλομοίρης Χ., Γιαννόπουλος (82΄ Δραμουντάνης)

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Αεράκης(70 Κανδυλάκης), Παπουτσάκης, Στεφανής, Ρουμελιώτης, Λάζαρος (45 Γεωργάλης), Περυσινάκης, Παπουτσιδάκης, Παναούσης, Πασπαλάκης, Παπαγγέλης (80' Βιτσαξάκης).