Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020

Στον Ζαρό το Μεσσαρίτικο ντέρμπι, 3-1 τον ΑΟΤ!

Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 17:51 Γράφτηκε από τον

Το απόλυτο στην έδρα του πραγματοποίησε ο Ζαρός μετά και την επικράτηση του με 3-1 επί του ΑΟΤ στο Μεσσαρίτικο ντέρμπι της Α1 ΕΠΣΗ.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου ο Νίκος Κοζορώνης με δύο τέρματα, με τους πράσινους να φτάνουν στους 12 βαθμούς και την 5η θέση.

Στο 31ο λεπτο ο Κοζορώνης άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή για να γράψει το 1-0. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής με όμορφο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα προσωπικά του για να γράψει το 2-0 σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΟΤ, ανέβασε την δική του απόδοση και στο 74ο λεπτό με πλασέ του Παπαδάκη Γιώργου μείωσε σε 2-1. Ο Ζαρός όμως ήταν ανώτερος και στο 80ο λεπτό κλείδωσε την νίκη του, όταν Ο Φραγκιαδουλάκης με υπέροχη ατομική ενέργεια σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ευκαιρίες για τους γηπεδούχους είχαν οι Χριστοφοράκης, Λέσι, Κοζορώνης και Κόκκινος, ενώ για τους ασπρόμαυρους απείλησαν οι Μαραγκάκης Αρ. και Παπαδάκης Γ.

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Λαδιανός (84' Γιατρομανωλάκης), Γκλεζάκος, Καλεμάκης, Καραμανιτάκης, Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης (62' Λέσι), Μόντι, Κοζορώνης, Αναγνωστάκης (79' Μητρόπουλος), Παραθύρας (62' Κόκκινος Ν.)

ΑΟΤ: Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης (89' Μασταγγάς), Ντόκο, Παπαδομανωλάκης, Παπαδάκης Στ., Παπαδάκης Γ., Μαραγκάκης Αρ., Τριάντης, Σκουτέλης (46' Μαραγκάκης Αντ.), Μαρακομιχελάκης (46' Σκαντζάκης), Κουτεντάκης (89' Φραγκιαδάκης)