Τρίτη, 27 Οκτωβρίου 2020

Νίκη με ανατροπή για την Μινωική, 2-1 την Βόνη

Σάββατο, 22 Αυγούστου 2020 20:35 Γράφτηκε από τον
Νίκη με ανατροπή για την Μινωική, 2-1 την Βόνη Νίκη με ανατροπή για την Μινωική, 2-1 την Βόνη

Ό,τι δεν κατάφερε την Τετάρτη κόντρα στον ΠΑΝΟΜ, πέτυχε η Μινωική η οποία με ανατροπή κέρδισε την Βόνη με 2-1.

Η ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου κατάφερε με δύο τέρματα στο τελευταίo ημίωρο να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Η Βόνη προηγήθηκε στο παιχνίδι με το γκολ του Παλαμίδα στην μία ώρα παιχνιδιού.

Δυνατό παιχνίδι με τους κόουτς Κόκκινο και Καλυκάκη να βγάζουν σημαντικά συμπεράσματα για το μέλλον και να προβαίνουν σε πολλές αλλαγές στην επανάληψη.

Λεπτά αργότερα από την επίτευξη του τέρματος της Βόνης, ο Κολτσίδας ο οποίος βρίσκεται υπό δοκιμήν από την Μινωική ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ανδρεαδάκης με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Μινωική; Αμπατζής, Βιτσαράς, Σάλιακας, Παπουτσιδάκης, Καστελλιανάκης, Στακάκης, Καραντινάκης, Ταμπάκης, Ανδρεαδάκης, Ρουμελιώτης, Σταυρουλάκης,

Έπαιξαν και οι: Σαβουϊδάκης, Γελαδάς, Πατσάκης, Κολτσίδας, Καρούζος, Καμαράτος

Βόνη: Καλυκάκης, Καρβελάκης(35λτ Μπουμπουλάς), Καλογεράκης, Γκικόκας, Σταυρακάκης, Λαγουδάκης Κ, Κόκκινος, Ντότα, Ζερβάκης, Καλογερίδης,Πίτσος

Έπαιξαν οι Μαγκουφής, Ζαχαράκης, Μυρωδιάς Γ, Καλαιτζάκης, Κουκάκης Ν,Κανδεράκης, Λαγουδάκης Μ, Παλαμίδας,