Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020

Νίκη στο 88' για Ρωμανό - «φωνές» από Ζαρό για την φάση του γκολ

Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 19:45 Γράφτηκε από τον

Μεγάλη νίκη για τον Ρωμανό ο οποίος επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας με 1-0 του Ζαρού για την 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Ελιάς σημειώθηκε στο 88ο λεπτό, μία φάση που συζητήθηκε και αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους. Συγκεκριμένα από δυνατή εκτέλεση πλάγιου άουτ του "μετρ" Ταβλαδωράκη, ο Μιχελακάκης έπιασε ένα ανάποδο ψαλίδι μέσα στην περιοχή, με τον πορτιέρο του Ζαρού Χατζιδάκη να αποκρούει πάνω στην γραμμή με δεύτερη προσπάθεια, με τον επόπτη να "βλέπει" γκολ. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι δεν πέρασε την γραμμή η μπάλα, ωστόσο με διαιτητική απόφαση, μέτρησε ως γκολ και ο Ρωμανός πήρε αυτή την σημαντική νίκη που τον διατηρεί στην 2η θέση της βαθμολογίας στο -7 από την πρωτοπόρο Δαμάστα!

Οι γηπεδούχοι είχαν επιπλέον φάσεις με τους Ρουμπάκη, Λεμονιά αλλά και ένα δοκάρι με τον Χαλκιαδάκη στο 15ο λεπτό του αγώνα, ενώ οι Μεσσαρίτες είχαν φάσεις για να σκοράρουν με τους Λέσι και Χριστοφοράκη.

Οι συνθέσεις:

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Γκαναδάκης, Κορτσινίδης, Παχάκης, Μαυρίδης (85’ Ρουκουνάκης), Χαλκιαδάκης, Γιακουμάκης, Ταβλαδωράκης, Ρουμπάκης (71’ Κουκάκης), Λεμονιάς (83’ Χουρδάκης), Μιχελακάκης

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Λαδιανός (60’ Ανδρεαδάκης), Παραθύρας, Μητρόπουλος (80’ Γκλεζάκος), Καραμανιτάκης, Φραγκιαδουλάκης, Μόντι, Κούπε (70΄Κόκκινος), Αναγνωστάκης (60’ Κοζορώνης), Χριστοφοράκης, Λέσι