Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου 2020

Απέδρασε από το Αρκαλοχώρι ο ΠΑΟΚ, 2-1 τον ΟΦΑ

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 18:44 Γράφτηκε από τον

Για την δεύτερη αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ ο ΠΑΟΚ έφυγε με πολύ σημαντικό διπλό επικρατώντας του ΟΦΑ με 2-1 στο Αρκαλοχώρι.

Η ομάδα του Μάριου Σηφάκη είχει την υπεροχή σχεδόν σε όλη την αναμέτρηση, όμως ο ΟΦΑ με ένα γκολ μπήκε ξανά στην διεκδίκηση της αναμέτρησης, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Ο Λευτέρης Ρουσάκης πήρε πολλά ρίσκα, τα οποία όμως δεν έδωσαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ο ΠΑΟΚ από το πρώτο κιόλας λεπτό προσπάθησε να σκοράρει και να οδηγήσει το ματς υπέρ του, αλλά οι Μαραθιανός, Ρομπάκης, Σκούφος και Κενδριστάκης που είχε και δοκάρι δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ παρά την σωρεία ευκαιριών.

Στο 25' ο Λουμπάκης μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ανωγειανάκη σούταρε για το 0-1 υπέρ της ομάδας του Κρουσώνα.

Προς το τέλος του πρώτου μέρους ο Μαραθιανός, παρέλαβε την μπάλα από τον Ρομπάκη και έγραψε το 0-2 στο 40'.

Παρ'όλα αυτά ο ΟΦΑ δεν τα παράτησε και ισορροπώντας την αναμετρήση προς τα τελευταία της λεπτά, μείωσε στο σκορ με αυτογκόλ του Λουμπάκη, όταν ο Κουκσόβ με ωραία προσπάθεια και σουτ βρήκε τον έμπειρο αμυντικό του ΠΑΟΚ για το 2-1.

Έπειτα το ματς έγινε "ροντέο" με τον Λευτέρη Ρουσάκη να επιστρατεύει όλες τις λύσεις του στην  επίθεση, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας από το συγκρότημα του Μάριου Σηφάκη, που με ωραίο ποδόσφαιρο και πάλι κατάφερε το 2 στα 2 στο φετινό πρωτάθλημα.

ΟΦΑ (Λευτέρης Ρουσάκης): Πουλάκης, Μουρτζάκης, Κλάδος (λ.τ 75 Χαλκιαδάκης Γ.), Γιαπιτζάκης (90' Μαυράκης), Βελιβασάκης (90' Λουλάκης), Κριτσωτάκης, Κουπέ (46' Κουκσόβ), Σαμόλης ( 75' Παπακώστας), Φρόκου, Πουλάκης, Λυμπερόπουλος

ΠΑΟΚ (Μάριος Σηφάκης): Χαραλαμπάκης, Λιοδάκης, Πήλιος, Λουμπάκης, Σαριδάκης, Ρομπάκης, Παπαδιός, Σκούφος, Κενδριστάκης (73' Σακλαμάκης Σ.), Ανωγειανάκης (82' Δρακούλης), Μαραθιανός (90' Ναθαναηλίδης)