Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020

Έκλεισε το 2019 με νίκη ο ΠΑΟ Κρουσώνα!

Σάββατο, 21 Δεκεμβρίου 2019 17:10 Γράφτηκε από τον

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του για το 2019 ο ΠΑΟΚ με την επικράτηση επί της Μινωικής με σκορ 2-1 για την 16η αγωνιστική.

Φωνές από τους φιλοξενούμενους για πέναλτι στο 73ο λεπτό για χέρι του Βασιλείου μέσα στην περιοχή.

Η ομάδα του Κρουσώνα με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφτασε στην Πέμπτη θέση της βαθμολογίας τον Ζαρό με 23 πόντους.

Με δέκα πάικτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η Μινωική μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Στεφανή στο 89΄.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά νευρικό χωρίς πολλές ευκαιρίες. Να σημειώσουμε πως και τα τρία γκολ ήρθαν στο πρώτο μέρος.

Στο 7ο λεπτό η ομάδα του Κρουσώνα πήρε κεφάλι στο σκορ. Σκόρερ ο Κοζορώνης με καταπληκτικό μακρινό σουτ για το 1-0.

Λίγο πριν τα 35’ του πρώτου μέρους, στο 34ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα. Σέντρα του Ανωγειανάκη και κεφαλιά του Γεωργόπουλου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0. Μετά την αρχική ακύρωση του γκολ ο Βισκαδούρος έδειξε την σέντρα.

Η Μινωική έβγαλε αντίδραση και στο 40ο λεπτό μπήκε στο παιχνίδι εκ νέου. Φάουλ του Στεφανή με τον Νικολάε να πασάρει στον Κλίνη που με σουτ από κοντά έγραψε το 2-1.

Στην επανάληψη υπήρξαν κάποιες στιγμές όχι όμως και το γκολ με το 2-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΟΚ: Κασμερίδης, Ζωνάκης (90' Βαμβουκάκης), Βασιλείου, Παπαδιός, Κοζορώνης, Ξημεράκης, Πρικάκης (16' λτ. Απλαδάς), Στρατήγης (74' Καλομοίρης), Ανωγειανάκης, Γεωργόπουλος, Σκούφος

ΜΙΝΩΙΚΗ: Αμπατζής, Στεφανής, Τσαμπουράκης, Χατζηδημητρίου, Βαρδονικολάκης (78' Ψαρράς), Ανδρεαδάκης, Κλίνης, Αστυρακάκης (74' Πατσάκης), Νικολάε, Στακάκης (54' Νικηταράς), Καστελλιανάκης

Ανταπόκριση: Νίκος Πατελάρος