Τρίτη, 20 Οκτωβρίου 2020

Ξέσπασε με πεντάρα στην Τριτωνία ο ΠΑΟΚρουσώνα

Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 18:44 Γράφτηκε από τον

Eξαιρετική εμφάνιση και μεγάλη σε έκταση νίκη για την ομάδα του ΠΑΟΚρουσώνα που επιβλήθηκε 5-0 της Τριτωνία και επιστρέφει στα τρίποντα μετά από ένα μήνα και δύο ημέρες.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχησαν να πέτυχουν τέσσρα έρματα στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα η επανάληψη.

Συγκεκριμένα το 1-0 έγινε στο 15 με κεφαλιά ψαράκι, ενώ δωδεκα λεπτά αργότερα ο Παπαδιός με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Το 3-0 έγινε στο 38 με κεφαλιά του Ανωγειανάκη μετά από σέντρα του Ξημεράκη ενώ τρια λεπτά αργότερα ο Ξηρός έκανε το 4-0

Στην επανάληψη το παιχνίδι κινήθηκε στο ίδιο τέμπο και  στο 48 και του Στρατηγη στο 78 διαμορφώθηκε το τελικό 5-0

Για την ομάδα της Τριτωνίας έχασαν ευκαιρίες ο Γκίνης και ο Ντραγκότι

ΠΑΟΚρουσώνα : Κασμερίδης, Ξηρός(73 Απλαδάς) ,Χατζησεβαστός,Ξημεράκης, Γεωργόπουλος, Παπαδιός(66 Κοζωρόνης), Βασιλείου (75 Ζωνάκης),Πρικάκης(66 Καλομοίρης) , Σκουφος, Ανωγειανάκης ,Στρατήγης,

Τριτωνία : Καπετανάκης(46 λτ Πλευριτάκης), Φτυλάκης, Κουτεντάκης, Βαρσάμης, Μιφτάρι, Στρατιδάκης (46 λτ Μιχελινάκης), Ντραγκότι Ρ, Γκίνης, Πηρουνάκης (85 Ματέο), Μπαλόκας (46 Ντραγκότι Η). Μαρκου