Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020

ΠΑΝΟΜ - Μοίρες 2-0: «Σύσκος» και Μυλωνάς υπέγραψαν τη νίκη

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020 17:10 Γράφτηκε από τον

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής ο ΠΑΝΟ Μαλίων επικράτησε με 2-0 της ΑΕ Μοιρών στην Χερσόνησο και έφτασε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας της Α1 ΕΠΣΗ.

Γκολ για όσκαρ από τον Μιχάλη Συσκάκη που νίκησε τον Σωπασή από το κέντρο για το 1-0, ενώ ο Γιώργος Μυλωνάς με το γκολ που σημείωσε για το 2-0 έφτασε τα 8 σε 6 ματς πρωταθλήματος και συνολικά τα 14.

Μέτριο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στην Χερσόνησο με τον ΠΑΝΟΜ, να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, δεδομένου και της κούρασης καθώς οι δύο ομάδες είχαν αγωνιστεί το Σαββατοκύριακο.

Καλύτερο ματς παρακολούθησαν όσοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο της Χερσονήσου για να παρακολουθήσουν από κοντά την αναμέτρηση.

Αυτοί ήταν και οι τυχεροί μάλιστα που απήλαυσαν ένα φανταστικό σε δημιουργία και σκέψη γκολ του πρώτου σκόρερ την περσινή περίοδο στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ  Μιχάλη Συσκάκη.

Ο έμπειρος επιθετικός του ΠΑΝΟΜ έδειξε την κλάση του ευστοχώντας από το κέντρο για το 1-0 της ομάδας του.

Στο 75', στην πρώτη αξιόλγη φάση των Μοιρών ο Βατσινάς σούταρε αδύναμα και η μπάλα κατέληξη άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο ΠΑΝΟΜ σκόραρε και πάλι με τον συνήθη ύποπτο Γιώργο Μυλωνά, ο οποίος δέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με σουτ νίκησε τον Σωπασή για το 2-0 στο 80ο λεπτό, κλειδώνοντας με αυτόν τρόπο τη νίκη της ομάδας του.

Στο 85' η εκτέλεση φάουλ του Μπαστάκη πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε δίπλα από το δοκάρι μει το 2-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Μπιτζανάκης (85' λ.τ Αργυρός), Διαμαντάκης, Κατσούλης, Μαυρίδης, Μυλωνάς, Συσκάκης (70' Κεφαλούκος), Δαριβιανάκης (60' Τζανάκης), Κλινάκης, Καπετανάκης, Λυδάκης

Μοίρες: Σωπασής, Ιερωνυμάκης (86' Μαυροπετσάκης), Μασέλης, Κουτσάκης (82' Σαβοϊδάκης), Καργάκης Σ. (67' Φραγκιαδάκης), Καργάκης Α., Μπαστάκης, Κιόρρι, Μπιμπάκης, Βατσινάς, Ηλιάκης (75' Φανουράκης)