Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2020

ΟΦΑ - ΠΑΝΟΜ 3-3: Συγκλονιστικό ματς στο Αρκαλοχώρι!

Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2019 18:11 Γράφτηκε από τον

Σε ένα από τα ωραιότερα ματς της 13ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ "Σκοράρουμε για το Χαμόγελο του Παιδιού", ο ΟΦΑ με ανατροπή κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 τον ΠΑΝΟΜ, ο οποίος είχε προηγηθεί με 1-3 πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Καλύτερος ο ΟΦΑ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, προηγήθηκε για πρώτη φορά την φετινή χρονιά με τον Τριανταφυλλάκη έπειτα από κάθετη πάσα του Πουλάκη ο πρώτος πέρασε τον Ζαχαριουδάκη για το 1-0.

Η απάντηση του ΠΑΝΟΜ, ήρθε σχετικά γρηγορά, Ο Μυλωνάς μπήκε στην πορεία της μπάλας μετά από σέντρα του Μουρτ΄ζακη και με προβολή έφερε το ματς στα ίσα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο ΠΑΝΟΜ, έκανε την ανατροπή με τον Λυδάκη, ενώ τρία λεπτά πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια ο Μυλωνάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, σημείωσε το 1-3.

Ο Λευτέρης Ρουσάκη με την έναρξη του δευτέρου μέρους θέλησε να κάνει την ομάδα του πιο επιθετική και τα κατάφερε.

Ο Τριανταφυλλάκης με μονοκόμματο σουτ μείωσε σε 2-3 και πέντε λεπτά αργότερα, ο Μαυράκης έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΝΟΜ διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Πολλές φάσεις χαμένες από αμφότερες τις ομάδες με τον ΟΦΑ να μην μπορεί να κάνει το 4-3 με Τριανταφυλλάκη και Σούρσο και τον ΠΑΝΟΜ να χάνει σε 6 φάσεις την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ από το 1-3 και να το πληρώνει όπως φάνηκε.

ΟΦΑ (Λευτέρης Ρουσάκης) : Κασσαπάκης, Μουρτζάκης, Τσικαλάς, Κλάδος, Κριτσωτάκης (46' Λουλάκης), Μαυράκης, Βελιβασάκης (90' Συμιανάκης), Πουλάκης, Σαμόλης (85' Παπακώστας), Σφακιανάκης (46' Σούρσος), Τριανταφυλλάκης

ΠΑΝΟΜ (Γιάννης Κουλούρας): Ζαχαριουδάκης, Τζανάκης, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Τ. Τζιράκης (65΄Μηλάκης), Δαριβιαννάκης, Κλινάκης, Λυδάκης, Μυλωνάς, Μποτζάκης, Συσκάκης (65' Καπετανάκης)